Czy biała kuchnia to dobry wybór?

Biała kuchnia jest trendem, który możemy dostrzec w katalogach wnętrzarskich oraz portalach internetowych od dobrych kilku lat. Polacy pokochali ten styl.
Bez względu na koszty i możliwości, próbują odtworzyć we własnych kuchniach propozycje architektów i dekoratorów wnętrz. Zanim jednak zdecydujemy się na kuchnię w bieli warto poznać jej zalety i wady.

Jasne kolory pomogą rozświetlić pomieszczenie!

Faktem jest, że jasne kolory doskonale przyczyniają się do optycznego powiększenia pomieszczenia oraz jego rozświetlenia – wszystko za sprawą odbijania światła słonecznego lub sztucznego. W przypadku niewielkich kuchni patent ten jest stosowany bardzo często i chętnie. Aby jednak efekt ten faktycznie mógł zostać osiągnięty konieczne jest zadbanie o to, aby meble miały gładkie i błyszczące fronty – tylko wtedy faktycznie będą one mogły odbić światło. Problem z gładką powierzchnią lakierowaną jest jednak taki, że doskonale widać na niej wszelkie zabrudzenia oraz odciski palców – te powstają każdego dnia. Posiadacze mają więc do wyboru przymykać na to oko lub też każdego dnia przecierać fronty mebli w celu uzyskania wysokiego połysku.
Istnieje rozwiązanie, które może zmniejszyć poziom widocznych odcisków i dalej wpływać na rozproszenie światła – są to fronty pół gładkie, o drobnej fakturze. Dodatkowo warto także wspomnieć o tym, że taki front jest nieprzepuszczalny: jego czyszczenie wymaga jedynie powierzchniowego starcia zabrudzeń.

Biała kuchnia a aranżacje wnętrza

Białe meble pozwalają praktycznie dowolnie aranżować resztę wnętrza, począwszy od podłogi, poprzez ściany a kończąc na oknach czy dodatkach. Biel doskonale kontrastować będzie z czernią, tworząc interesujący, rustykalny klimat. Niezwykle popularne jest również łączenie mebli białych, laminowanych, z elementami naturalnego drewna, najlepiej w jasnym odcieniu.