Ciche i komfortowe biuro z panelami akustycznymi

Co jest najważniejsze podczas pracy biurowej? Oczywiście odpowiednie warunki. Cisza jest konieczna do skupienia uwagi i analitycznego myślenia. Praca w warunkach, w których towarzyszy nam hałas i zgiełk obarczona jest ryzykiem pomyłki. Jeśli akustyka budynku, w którym masz biuro nie pozwala na uzyskanie ciszy, należy to zmienić. Jednym z lepszych pomysłów są biurowe panele akustyczne montowane na ścianie. Izolacja akustyczna wykonana z gąbki, tapicerowanej dekoracyjnymi materiałami ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala wyeliminować ponad połowę niechcianego hałasu, dochodzącego z innych pomieszczeń lub kondygnacji wyżej. Jest to również bardzo ciekawy pomysł na dekorację ścian biura.

Jak wybrać panele akustyczne

Czym się kierować, kiedy chcemy kupić panele akustyczne? Przede wszystkim ich grubością. To właśnie ona będzie decydować o tym, jak skuteczne są panele i ile hałasu mogą wyeliminować. Należy również zwrócić uwagę na ich wygląd i kolor. Mogą one się łatwo komponować z meblami biurowymi Antrax, które zdecydowałeś się kupić do swojego biura. Jeśli podjąłeś decyzję o tym, aby panele akustyczne zamówić indywidualnie, będziesz mieć możliwość samodzielnego wybrania materiału tapicerskiego – koloru i faktury, tak aby idealnie odpowiadał twoim potrzebom.

Wymień stare meble na nowe

Jeżeli z jakichś powodów nie chcesz wykładać ścian panelami akustycznymi, jest jeszcze jeden sposób na to, aby wyciszyć pomieszczenie. Jak można to zrobić? Wymieniając stare meble biurowe na nowe. Wiele firm posiada w ofercie meble z dodatkową warstwą akustyczną, wygłuszającą pomieszczenia. Meble biurowe Antrax mogą mieć konstrukcję modułową, pozwalając dowolnie łączyć i zestawiać ze sobą poszczególne szafki, jak również można zlecić ich produkcję na indywidualne zamówienie, wówczas otrzymają wymiary zgodne z wymiarami twojego pomieszczenia.

Ostatecznie, zawsze możesz podjąć próbę samodzielnego wygłuszenia pomieszczeń. Jest to dobra decyzja na etapie remontu biura. Naklejenie na ściany kilku centymetrów styropianu nie ograniczy powierzchni pomieszczenia, a jest bardzo skuteczne w tłumieniu hałasu. Na taką warstwę styropianu należy nałożyć siatkę i cienką warstwę zaprawy klejowej. Następnie całość można wykończyć gładzią gipsową i poddać ostatecznemu szlifowaniu.