Designerskie meble do kuchni

Kuchnia to strefa smaku. Ale coraz częściej staje się także strefą artyzmu. To przestrzeń, w której liczy się forma i barwa. Często taka, która na pierwszy rzut oka nie ujawnia swojego podstawowego przeznaczenia. Nowoczesne meble kuchenne prezentują się niczym projekty artystyczne z najwyższej półki. Wszelkie sprzęty, akcesoria czy produkty są poukrywane w pojemnych szafkach i zabudowach. Kuchnia często nie wygląda jak kuchnia. Ale jak luksusowy salon, w którym na ścianie wiszą intrygujące obrazy lub fotografie.

Designerskie meble minimalistyczne

Jeśli chodzi o wyróżniający design w kuchni, to niewątpliwie króluje minimalizm. Rozwiązywany na wiele sposobów. Minimalistyczne meble kuchenne, pozbawione nawet uchwytów, sprowadzone do układu elementarnych figur geometrycznych, meblują przestrzeń na zasadzie wizualnego uproszczenia. Wypełnione są jednym kolorem. Biały, czarny, szary – to barwy preferowane przez projektantów designerskich mebli minimalistycznych. Ale często też komplety kuchenne tego typu to dwukolorowe układanki.

Designerskie meble warsztatowe

Współczesne wnętrza kuchenne często zaskakują od strony aranżacyjnej. Na przykład wtedy, gdy nawiązują do stylistyki postindustrialnej. Estetykę wyposażenia fabryk i magazynów przenosi się do kuchni, o czym świadczą aluminiowe meble. Na przykład regały wyglądające jak te, które spotyka się w warsztatach. W takich kuchniach wykorzystuje się również surową prezentację motywów z betonu architektonicznego.

Designerskie meble handmade

Co, jeśli nie przedmioty zrobione własnoręcznie, przekazuje maksimum artyzmu? Takie właśnie są meble kuchenne handmade. Tworzone często w oparciu o stare meble lub części. Stanowiące przykład realizacji zasad recycling art. Mając meble tego typu w swojej kuchni, możemy być pewni, że nikt inny nie ma takich samych. A przecież oryginalność to jeden z elementów artyzmu.