Estetyczne i praktyczne ściany w kuchni

Kuchnia to miejsce wyjątkowe. Ze względu na specyficzne przeznaczenie, w jej aranżacji nie ma miejsca na przypadek i nieprzemyślane rozwiązania. Meble i blaty wykonane z materiałów nieprzystosowanych do kontaktu z wysokimi temperaturami, zabrudzeniami i parą wodną szybko ulegną zniszczeniu. Podobnie jest ze ścianami. Chlapiący tłuszcz, wilgoć i osad nie sprzyjają estetyce ścian. Jaki materiał będzie niezniszczalną barierą dla niekorzystnych czynników?

Płytki ceramiczne

Materiałem, który od lat znajduje zastosowanie w wielu kuchniach, są płytki ceramiczne. Tego typu płytki są bardzo wygodne w czyszczeniu oraz charakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć i wysokie temperatury, dlatego idealnie sprawdzą się w wymagających miejscach, na przykład przy płycie grzewczej. Unikaj modeli o nieszkliwionej, chropowatej strukturze – w nierównościach będzie osadzał się brud, który ciężko usunąć. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się płytki o gładkiej strukturze zabezpieczonej szkliwem. Mnogość wzorów i kolorów płytek pozwala wybrać opcję skrojoną na miarę indywidualnych potrzeb. Kupując płytki, warto zwrócić uwagę na ich rozmiar – w modnych aranżacjach odchodzi się od małych płytek na rzecz dużych modeli.

Szkło

Designerzy tworzący modne, nowoczesne wnętrza kuchenne, coraz częściej wykorzystują szkło. Panele ze szkła hartowanego o dużej grubości nadają pomieszczeniu lekkość i elegancję. Gładka, wzmacniana tafla nie tylko oprze się wszystkim niebezpieczeństwom, jakie czekają w kuchni, ale również będzie łatwa w utrzymaniu nieskazitelnej czystości. Na specjalne zamówienie możemy otrzymać szkło połyskujące lub matowe w każdym kolorze tęczy, co pozwala na stworzenie ciekawych, niebanalnych aranżacji.