Funkcjonalna kuchnia nie musi ogołocić naszego portfela!

Decydując się na remont kuchni lub też tworząc nową aranżację w nowym domu czy mieszkaniu często stajemy przed trudnym wyborem kupna kuchni. Możliwości jest wiele – producenci oferują nam gotowe zestawy, z których po prostu wystarczy wybrać interesujące nas elementy na wymiar. Konkretne zestawy na pierwszy rzut oka różnią się przede wszystkim kolorami i designem. Kupując nową kuchnię warto jednak przyjrzeć się interesującym nas produktom z bliska. Będą się one różnić przede wszystkim tworzywami i innowacjami.

Z jakich tworzyw produkuje się meble kuchenne?

Meble kuchenne tworzone są z różnorodnych tworzyw, różniących się od siebie gęstością, trwałością, wagą. Najpowszechniejsze są meble wykonywane z płyt meblowych, względnie tanich i odpornych na niewielkie uszkodzenia. Ich cena jest bardzo atrakcyjna, jednak osoby szukające wysokiej jakości mogą nie czuć się usatysfakcjonowane. Producenci oddają w nasze ręce również klasyczne meble drewniane oraz meble z forniru.

W przypadku nowoczesnych mebli najczęściej tworzone są one z płyt meblowych pokrywanych laminatami. Szeroka paleta kolorów laminatów sprawia, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Wśród najpopularniejszych w ostatnim czasie wymienia się laminaty gładkie i lśniące, modele o satynowej strukturze oraz laminaty imitujące naturalne drewno.

Systemy szafek w kuchni – co wybrać?

Cena kuchni obliczana jest w metrach bieżących. Może ona zmieniać się w zależności od wyboru konkretnych szafek i systemów do przechowywania. Im bardziej zaawansowane technicznie są, tym cena będzie wyższa. Wśród najpopularniejszych wymienia się dzisiaj ciche szuflady otwierające się poprzez nacisk, ale także wysoko ułożone półki zamykane od góry na pneumatycznych zawiasach. Wiele osób pragnie w swojej kuchni posiadać szafki typu cargo, które świetnie sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.