Jak wybrać meble kuchenne i nie żałować?

Wybór mebli kuchennych nie jest tak prosty, jak może się początkowo wydawać. Producenci co chwilę proponują nam nowe kolekcje, dodatkowo różnorodność koloru także utrudnia podjęcie szybkiej decyzji. Na co zwracać uwagę podczas meblowania kuchni? Co powinno być dla nas priorytetem? Czy cena jest dobrym wyznacznikiem jakości mebla?

Inspiracje z sieci i w katalogach

Szukanie mebli zaczynamy od zbierania inspiracji – tych nie brakuje ani w sieci, ani w katalogach wnętrzarskich. Często jest jednak tak, że szukając inspiracji stawiamy na coraz dziwniejsze rozwiązania, często w Polsce niedostępne. Wiele z prezentowanych aranżacji kuchennych w magazynach pochodzi także od zagranicznych producentów, przez co ceny mogą być naprawdę wysokie. Przekonujemy: nie musimy wydawać olbrzymich kwot na kuchnię tylko dlatego, aby była ona taka sama jak w katalogu.

Zwracaj uwagę na materiały!

Niezwykle istotne w kwestii mebli kuchennych są materiały. Meble kuchenne tworzone są zazwyczaj z płyt laminowanych, co pozwala na osiągnięcie dobrego stosunku ceny do jakości. Deski laminowane, wewnątrz wypełnione sprasowanymi elementami drewnianymi, są odporne na niewielkie zarysowania, wnikanie brudu. Pokryte laminatami o różnorodnych kolorach pozwolą stworzyć spójne i intersujące wnętrze, dopasowane do indywidualnych potrzeb. Laminaty pozwalają chronić deski meblowe przed działaniem wilgoci, pary wodnej, brudu.

Jakie elementy kompletów meblowych wybierać?

Możliwości jest sporo, gdyż w każdym komplecie znajdziemy wiele elementów. Przede wszystkim są to szafki wiszące, stojące, narożniki, szafki z szufladami, witryny z przeszkleniami i wiele innych. Na specjalne zamówienie możliwe jest także zrobienie szuflad wypełniających, pomiędzy meblem a ścianą.