Kolorystyka kuchni – co wybrać?

Wybór konkretnego, dominującego koloru dla pomieszczenia kuchennego nie jest prostym wyborem. Każdy z nas posiada własne preferencje dotyczące urządzania. Mamy także własne wizje tego, jak powinna wyglądać idealna kuchnia. Jak wybrać kolor, który podkreśli walory wnętrza i jednocześnie okaże się funkcjonalny? Oto kilka propozycji!

Biel w kuchni

Od wielu lat biel jest jednym z chętniej wykorzystywanych kolorów w kuchniach. Pomimo licznych wątpliwości, zazwyczaj związanych z czyszczeniem powierzchni, wybieramy biel ciesząc się faktem, że pozwoli w sposób nowoczesny urządzić wnętrze. Białe meble kuchenne faktycznie od wielu lat są modne – znajdziemy je w ofercie topowych producentów w różnorodnych odsłonach. Białe meble możemy wybierać zarówno w wersji matowej, satynowej, jak i lśniącej. Zdecydowana większość kupujących stawia na satynę lub lśniące wykończenie, mając świadomość, że to ostatnie rozwiązanie będzie wymagać częstszego czyszczenia. Biel świetnie sprawdzi się w małych kuchniach – pozwoli je optycznie powiększyć.

Jasne, stonowane kolory

Jeśli biel wydaje nam się zbyt sterylna dla kuchni możemy wybierać pomiędzy licznymi odcieniami jasnych kolorów. Wszystkie one są dostępne dzięki laminatom pokrywającym deski meblowe. Wybór laminatu nie może być przypadkowy – to właśnie on będzie chronił wnętrze deski. Istotna będzie jego struktura – będzie to warunkowało łatwość czyszczenia powierzchni mebla.

A może czerń?

Czerń do niedawna wydawała się kontrowersyjnym wyborem, jeśli chodzi o kolorystykę kuchenną. Dzisiaj wiemy, że czerń może świetnie sprawdzić się we wnętrzach inspirowanych stylem industrialnym. Czarne fronty stworzą jednolite, spójne wnętrze, które możemy urozmaicać poprzez zastosowanie mozaikowych posadzek.