Kuchnia inspirowana stylem skandynawskim – jakie elementy wybierać?

Styl skandynawski od wielu lat fascynuje Polaków – cenimy go przede wszystkim za niewymuszone piękno, elegancję, ale również funkcjonalność. Obecnie w sklepach meblowych stacjonarnych i internetowych znajdziemy tysiące interesujących kolekcji mebli w stylu skandynawskim oraz tyle samo dodatków. Co wybrać?

Ustal swoje priorytety!

Podstawą w aranżowaniu własnej kuchni jest określenie jej wielkości oraz własnych priorytetów. Nie ma sensu kupować przedmiotów, tylko dlatego, że inni je mają. Jeśli jesteśmy przekonani, że konkretne rozwiązania okażą się niepraktyczne czy też danych urządzeń nie będziemy wykorzystywać – zrezygnujmy z nich!

Podstawą są oczywiście meble. Powinny być proste, zaprojektowane tak, aby tworzyć spójne wnętrze, Styl skandynawski odznacza się przede wszystkim minimalizmem oraz wykorzystaniem stonowanych kolorów. To, co również jest charakterystyczne dla kuchni skandynawskiej to funkcjonalność. W szafkach znajdzie się dość miejsca na to, aby zmieścić wszystkie, niezbędne przedmioty i przybory kuchenne.

Zwracaj uwagę na tworzywa!

Jakie meble wybierać? Nie bez znaczenia są materiały – od tego, z czego zostały wykonane meble zależy jak długo zachowają piękny wygląd. Obecnie najwięcej w sklepach meblowych jest produktów wykonanych z desek laminowanych. Laminaty w przypadku mebli skandynawskich będą gładkie, nieporowate, lakierowane lub satynowe. Uchwyty będą minimalistyczne. Zastosowanie laminatów pozwala na zminimalizowanie ryzyka przeniknięcia wilgoci czy brudu do wnętrza deski.

Interesujące dopełnienie kuchni – sprzęt RTV i AGD w stylu skandynawskim

Aby uzupełnić skandynawski klimat w naszej kuchni postarajmy się znaleźć sprzęty AGD, takie jak lodówka, pasujące do tego stylu. Innym rozwiązaniem może być zakupienie ceramicznych zestawów misek, kubków czy filiżanek, również utrzymanych w skandynawskim designie.