Kuchnia naszych marzeń!

W każdym domu sercem jest kuchnia – tutaj spotykamy się przy posiłkach, tutaj możemy podyskutować przy kawie czy herbacie. Odpowiednio zaaranżowana kuchnia pozwoli na wykorzystywanie tego pomieszczenia na wiele sposobów. O czym musimy pamiętać? Z jakich elementów możemy zrezygnować? Oto kilka propozycji, które z pewnością przypadną do gustu!

Mebluj mieszkanie rozsądnie

Wybór mebli do kuchni nie powinien być przypadkowy – w pomieszczeniu tym meble będą narażone na działanie wilgoci, odpryskiwanie sosów, tłuszczów, zmywanie detergentami. Powierzchnia mebla powinna być odpowiednio zabezpieczona, najlepiej poprzez wykorzystanie nieporowatego laminatu. Meble kuchenne, tworzone z desek meblowych, są obecnie jednymi z najpopularniejszych na polskim rynku. Znajdziemy je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Wybór modeli w danych kolekcjach jest olbrzymi. W zależności od tego jakim pomieszczeniem dysponujemy, warto wziąć pod uwagę szafki wiszące, szafki stojące, wyspy (których wnętrze będzie dobrym, dodatkowym miejscem na przechowywanie garnków). Nie zapomnijmy także o funkcjonalnym miejscu roboczym z odpornym na uszkodzenia blatem.

Szukaj swoich kolorów!

Wiele osób zastanawia się nad kolorystyką mebli w kuchni – zazwyczaj argumentem przeciwko jasnym kolorom jest fakt, że znacznie częściej przyjdzie nam je czyścić. Architekci przekonują jednak, że obecnie materiały wierzchnie wykorzystywane do pokrywania desek meblowych pozwalają na szybkie i bezstresowe czyszczenie. Dodatkowo jasne kolory sprawdzą się najlepiej w niewielkich kuchniach, pozwalając na ich optyczne powiększenie.

Dodatki tworzą wnętrze!

Kluczem do stworzenia pięknej kuchni są oczywiście dodatki, również te nieoczywiste. Wspaniałym urozmaiceniem przestrzeni mogą okazać się kafle chroniące ściany czy też podłogę w miejscu roboczym, inspirowane hiszpańskimi mozaikami. Innym rodzajem ozdoby okażą się wszelkie nietuzinkowe garnki czy elementy wyposażenia kuchni, wykorzystywane na co dzień.

Jakie sklepy wybrać?

Wiele osób zastanawia się, czy nadal kupować meble w sklepach stacjonarnych, czy też może zdecydować się na zakupy w sklepie internetowym. Oba rozwiązania mają swoje zalety. W przypadku sklepów stacjonarnych meble możemy ocenić na żywo, sprawdzić materiały. Za sklepami internetowymi przemawia przede wszystkim niższa cena produktów.