Kuchnia pod zabudowę czy klasyczna?

Trendy w aranżacji mieszkań zmieniają się z roku na rok – dotyczy to zarówno salonów, sypialni, jak i kuchni. Szukając ciekawego pomysłu na meble kuchenne warto rozważyć zabudowę kuchenną, która jest chętnie wykorzystywana zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach blokowych. Czy zabudowa kuchenne faktycznie jest lepsza od klasycznych mebli na wymiar?

W poszukiwaniu ciekawej aranżacji – kuchnie pod zabudowę

Kuchnie w zabudowie wybierają przede wszystkim osoby, które pragną wysokiej estetyki w kuchni i „schowania” elementów takich jak piecyk, lodówka czy pralka. Taka kuchnia tworzy zwartą bryłę, która bez wątpienia odznacza się wysoką estetyką i elegancją. Kuchnie takie są relatywnie droższe od klasycznych mebli kuchennych – wynika to głównie z konieczności zastosowania konkretnych rozwiązań i elementów, ale też dopasowania mebli do wymiarów kuchni i wybranych przez nas sprzętów. Kuchnie pod zabudowę doskonale sprawdzają się w niewielkich kuchniach, gdzie estetyka powinna iść w parze z wysoką funkcjonalnością.

Kuchnia tworzona na wymiar – opcja najchętniej wybierana

Nie ma wątpliwości, że to kuchnie tworzone na wymiar są jednymi z najczęściej wybieranych. Opcja ta pozwala na zapełnienie kuchni dopasowanymi do naszych potrzeb meblami – ceny za taką usługę są różne, jednak możliwe jest stworzenie kuchni w atrakcyjnej, dostępnej dla każdego cenie. Kuchnia na wymiar pozwala nam na wybieranie w niezliczonej ilości rozwiązań – znajdziemy tu klasyczne szafki wiszące i stojące, jak również szafki podsufitowe, w których fronty otwierane są do góry. Dużym zainteresowaniem cieszą się też szafki cargo, które pozwalają na wykorzystanie wąskich szczelin pomiędzy meblami a ścianami pomieszczenia. W projektowaniu kuchni pomogą nam kreatory online.