Kuchnia w stylu rustykalnym– jak stworzyć wyjątkowe wnętrze?

Piękna, rustykalna kuchnia kojarzy nam się z zapachem domowego ciasta, świeżymi kwiatami i bielą – zazwyczaj takie kuchnie widujemy w filmach, serialach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć takie wnętrze we własnym domu. Niezbędny jest czas i nieco cierpliwości, ale efekty mogą nas bardzo pozytywnie zaskoczyć. Od czego zacząć?

Jak znaleźć meble w stylu rustykalnym?

Z pewnością zajmie nam to nieco czasu – obecnie meble takie najłatwiej jest znaleźć w sieci, w sklepach internetowych. Jakie cechy powinny posiadać takie meble? Przede wszystkim odznaczają się one kolorem: są białe lub kremowe, uwagę przykuwają także liczne przeszklenia i duże zagęszczenie szuflad, szafek. W przypadku kuchni rustykalnej ważne są również wszelkie sfazowania, uskoki. Meble rustykalne nie potrzebują dużej kuchni, jednak zdecydowanie lepiej prezentują się w dużych wnętrzach.

Wnętrza w stylu rustykalnym tworzą dekoracje i drobne elementy. W przypadku kuchni będą to przede wszystkim kafle ułożone przy stanowiskach do gotowania czy też przy blatach roboczych. Kafle w jasnych kolorach powinny być ozdobione wzorami owoców, warzyw oraz polnych kwiatów.

Stylizowane elementy metalowe

Aby nadać szyku kuchni warto postawić także na stylizowane elementy metalowe, nawiązujące do stylu industrialnego. Strzałem w dziesiątkę będzie stylizowany zlew i kran, jak również eleganckie lampy sufitowe. Takie dodatki nadadzą wnętrzu szyku.

Dodatki stworzą niepowtarzalną atmosferę!

Aby jeszcze bardziej podkreślić rustykalny charakter kuchni warto wykorzystać emaliowane garnki, kanki i dzbanki, które możemy wykorzystać jako dekoracje. Polne cięte kwiaty ustawione w takiej kuchni prezentować się będą wyśmienicie. Bardzo charakterystyczną ozdobą w kuchniach rustykalnych jest brak frontu szafki, w której stoi kosz na śmieci. Zamiast frontu wykorzystywana jest wzorzysta firanka.