Kuchnia w stylu orientalnym – jak ją zaaranżować?

Wpływy Orientu i Dalekiego Wschodu są chętnie wykorzystywane w pomieszczeniach kuchennych w naszych domach. Oryginalne zdobienia, ciekawe mozaiki czy stylizowane meble to tylko niektóre z możliwości, jakie stawiają przed nami producenci. Wśród najchętniej wykorzystywanych rozwiązań wymienia się fuzję mebli nowoczesnych oraz elementów dalekowschodnich. Jak w praktyce wyglądają takie wnętrza kuchenne?

Kiedy detal gra pierwsze skrzypce…

Najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze – mówią dekoratorzy wnętrz i architekci. Do stworzenia kuchni o orientalnym stylu konieczne jest połączenie klasycznych rozwiązań i orientalnych dodatków. W tym celu warto wybrać… nowoczesne meble kuchenne o gładkich frontach, bez klasycznych uchwytów. Najlepszym rozwiązaniem będzie biel – idealnie wyglądać będzie ona zarówno z kaflami wykorzystanymi na podłodze, jak i kaflami umieszczonymi przy blacie roboczym w kuchni. Zasada jest jedna: białe meble są tłem dla kolorowych kafli, nie ma tu możliwości tworzenia dodatkowych zdobień. Przy białych meblach i kolorowych, mozaikowych kaflach możemy wykorzystać drewniany blat roboczy w jasnym odcieniu. I gotowe! Piękna i oryginalna kuchnia w kilku prostych krokach!

O czym pamiętać wybierając meble?

Decydując się na konkretne meble kuchenne do kuchni inspirowanej Dalekim Wschodem musimy przestrzegać tych samych zasad co w przypadku każdego innego pomieszczenia kuchennego. Wybierajmy meble wykonane z trwałych materiałów – muszą być one zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, działaniem pary wodnej, wchłanianiem brudu. Warto również zadać sobie pytanie, czy lepsze w przypadku naszej kuchni okażą się meble na wymiar czy też może gotowe elementy. Różnica tkwi w cenie, jednak zdecydowana większość klientów decyduje się na pierwsze rozwiązanie – pozwala ono na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.