Kuchnia w stylu retro!

Nowoczesne i minimalistyczne kuchnie królują w trendach wnętrzarskich od wielu lat. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami lśniących powierzchni i innowacyjnych technologii – nie musimy się martwić. Wiele osób coraz chętniej odtwarza kuchnie w stylu retro, które przypominają im przede wszystkim szczęśliwe dzieciństwo. Jak zaaranżować taką kuchnię?

Wybierz odpowiednie meble

Znalezienie mebli w stylu retro nie będzie aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim musimy być świadomi stylu i materiałów. Meble o klasycznym designie to przede wszystkim meble w naturalnych kolorach drewna, z rzeźbieniami lub też niewielkimi kapitalikami. Interesującego charakteru wnętrze nabierze również poprzez zastosowanie regałów czy wiszących szafek z przeszklonymi frontami. Ułatwi to także późniejszą organizację pomieszczenia. Pamiętajmy o tym, że wierzchnie laminaty powinny być odporne na uszkodzenia, wnikanie brudu i kurzu.

Klimat stworzy odpowiednia zastawa i szkło!

Kuchnia w stylu retro najczęściej połączona jest z jadalnią. Charakteru nadamy jej poprzez wybór odpowiednich zestawów stołowych. Pamiętajmy, że prawdziwy klimat tworzą niewielkie detale. Szukajmy nietuzinkowych talerzy, pater, miseczek, koszyczków na pieczywo, kieliszków na jajka, karafek, dzbankóe na kwiaty, solniczek i pieprzniczek – wszystko to przyda się w naszej kuchni retro. Dobrym miejscem na poszukiwanie pięknych elementów zastawy stołowej są pchle targi.

Elementy jak z rustykalnego domku

Aby nadać jeszcze więcej ciepła wnętrzu warto zainspirować się stylem angielskim. W oknach powieśmy proste firanki, przez które wpadać będzie dużo światła. Wykorzystajmy proste, ozdobione motywem kwiatowym kafle nad blatem roboczym – taka powierzchnia nie sprawi problemu podczas sprzątania. Możemy również pokusić się o poszukiwanie zlewu i baterii inspirowanych stylem retro.