Kuchnia z elementami drewnianymi

Drewno od wieków stanowiło jedno z podstawowych tworzyw wykorzystywanych przez człowieka. Dzisiaj jego rola jest zacznie mniejsza, jednak nadal chętnie wykorzystywane jest w domach jako element dekoracyjny. Wraca moda na meble drewniane. Jeśli jednak nie chcemy wydawać na nie majątku warto zastanowić się nad meblami z materiałów łączonych. Takie propozycje sprawdzają się świetnie w kuchniach!

Kuchnia o naturalnym charakterze!

Zdecydowana większość producentów mebli kuchennych stawia na płyty meblowe. Ten rodzaj tworzywa wewnątrz posiada sprasowane elementy drewniane, wierzch pokrywają laminaty. Taka płyta doskonale nadaje się do tworzenia skomplikowanych układów mebli kuchennych. Co jednak najważniejsze – jest odporna na niewielkie uszkodzenia mechaniczne czy ścieranie.

Aby podnieść estetykę mebli kuchennych wykonanych z płyt laminowanych coraz częściej stosowane jest drewno naturalne. Najczęściej stanowi ono element ozdobny. Takie wstawki z naturalnego drewna wspaniale prezentują się w przypadku jasnych mebli – tworzą piękny kontrast, nadają charakteru.

Drewno również jako wyposażenie!

Naturalne drewno nie musi stanowić jedynie skrawka kuchni. Możemy swobodnie wykorzystywać je w formie dodatków! Klasyczne blaty kuchenne z litego drewna stale są chętnie stosowane przez klientów sklepów stolarskich. Druga interesująca propozycja to klasyczne deski do krojenia z drewna, ale również misy czy pojemniki. Szczególne te ostatnie cieszą się sporym zainteresowaniem: sprawdzają się zarówno w kuchniach w stylu skandynawskim, angielskim czy prowansalskim.

Jak pielęgnować drewno w kuchni?

Nie musimy przesadnie martwić się o drewniane powierzchnie w kuchni. W sklepach znajdziemy wiele preparatów dedykowanych właśnie dla takich powierzchni. Dzięki nim ochronimy drewno przed pękaniem, przesuszaniem czy ścieraniem.