Kuchnie w stylu industrialnym

Zaprojektowanie kuchni industrialnej to doskonały pomysł – trend industrialny nie wychodzi z mody i może być ciekawą odskocznią od klasycznych wzorów i kolorów. Jakie rozwiązania wykorzystać, aby zaprojektować wyjątkową kuchnię w stylu industrialnym?

Kolory i desenie

Podstawowym zagadnieniem dla osób pragnących zaprojektować industrialne pomieszczenie są kolory i wzory. Styl industrialny nawiązuje do klasycznych wnętrz fabrycznych, a więc do stonowanych barw: czerni, szarości, granatu. Kolory te oczywiście uzupełniamy bielą lub jasnym odcieniem szarości, aby całość wyglądała ciekawie i nie była zbyt ciemna. Chcąc sprawić, by wnętrze było interesujące dla oczu postaw na desenie – najlepiej klasyczną mozaikę w kolorach czerni i bieli. Taka posadzka będzie doskonałym uzupełnieniem industrialnej kuchni.

Chcąc nieco przełamać monotonię prostych kolorów możemy w industrialnej kuchni zastosować naturalne drewno oraz rośliny, najlepiej te o dużych liściach. Elementy takie wprowadzą wiele natury do wnętrza i sprawią, że stanie się ono przyjemniejsze w odbiorze.

Elementy funkcjonalne i dekoracyjne

Czy wiesz, że w stylistyce industrialnej wszystkie elementy mogą są funkcjonalne i ozdobne? Przykładem są lampy – wybierajmy te o dużych, czarnych kloszach – idealnie wpiszą się one w preferowany przez nas trend. Pamiętajmy o tym, aby klosze nie ograniczały jednak światła nadmiernie.

Kluczem do stworzenia ciekawego wnętrza są zawsze dodatki – jednym z niezbędników będzie stylizowany zlew i bateria kranowa, która również może być inspirowana stylem industrialnym. Wybierając meble kuchenne stawiajmy na gładkie i lśniące lub matowe powierzchnie bez dodatkowych zdobień. Wśród rekomendowanych zestawów szukajmy tych, w których królują systemy bezuchwytowe oraz szafki i półki na tzw. cichy domyk.