mar 26th, 2012Meble do małej kuchni

Meble kuchenne w dzisiejszych czasach produkowane są w zasadzie już w dowolnych rozmiarach. Naturalnie w salonach meblowych do tej pory spotyka się najczęściej konkretne wymiary, które przeznaczone są do sprzedaży, jednakże zainteresowany konkretnym modelem klient po porozumieniu z producentem może otrzymać taką samą wersję mebla w preferowanych przez niego wymiarach. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami oraz oczekiwaniem na wykonanie takiego zestawu. Warto więc rozejrzeć się za ciekawymi meblami dedykowanymi do kuchni, zwłaszcza tych małych, w których walka o każdy centymetr wolnej przestrzeni jest nad wyraz istotna.

W ofercie mebli kuchennych spotkać można takie ciekawe rozwiązania, jak na przykład wysuwane stoliczki. Zajmuje on niewiele miejsca i z łatwością może zmieścić się pod kuchennym blatem, natomiast między jego nogami można również zmieścić jakąś szafeczkę lub szufladę. Jego dużą zaletą jest również fakt, że zajmuje dodatkowe miejsce tylko wówczas, gdy spożywane są posiłki. Co prawda nie zmieszczą się przy nim cztery osoby, jednakże jako wyposażenie na przykład małej kawalerki świetnie się sprawdza. Ponadto warto także rozejrzeć się za specjalnymi szafkami narożnymi, które w swoich wnętrzach posiadają tak zwane półki wewnętrzne. Umieszczone na ścianach zajmują niewiele miejsca i optycznie wydają się niewielkie, jednak ich możliwości pomieszczenia w sobie różnego rodzaju produktów może zadziwić. Miłośnicy barowych rozwiązań będą również zachwyceni montażem przesuwanego blatu barowego.

Płyta wykonywana jest z między innymi MDF-u lub drewna, dzięki prowadnicy zamontowanej na całej długości aneksu kuchennego, takiego rodzaju blat można dowolnie przesuwać na całej jego długości. W razie potrzeby bal wystarczy dosunąć do ściany a krzesła złożyć i odstawić w miejsce, w którym nie będą przeszkadzały. Mała kuchnia nie musi być więc miejscem, którego trzeba się wstydzić. Wystarczy odrobina pomysłowości, żeby z małej i niepozornej kuchni zrobić naprawdę coś wielkiego.

 

If you enjoyed this post, please consider leaving a comment or subscribing to the RSS feed to have future articles delivered to your feed reader.

Jedna odpowiedź do “Meble do małej kuchni”

  1. admin 01 kwi 2012 15:42

    Małą kuchnia musi się równać małe meble, gdyż nie ma fizycznie opcji, żeby było inaczej. Dobrze, że można zamawiać wyposażenie kuchni na wymiar, to pozwala na zagospodarowanie nawet najmniejszych powierzchni.

Trackback URI | Kanał RSS

Zostaw komentarz