Meble kuchenne – jak wybrać najlepsze?

W poszukiwaniu odpowiednich mebli kuchennych jesteśmy w stanie zjechać wiele sklepów. Zazwyczaj wybór podejmujemy mocno zmęczeni, często także przepłacając. Wszystko jest winą olbrzymiej oferty znanych producentów. Zanim zaczniemy poszukiwania warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania oraz ile możemy wydać. Ważne są oczywiście także parametry mebli – muszą być one odporne na uszkodzenia!

Meble z płyt laminowanych

Obecnie największą ilość kompletów meblowych do kuchni tworzy się z płyt laminowanych. Deski meblowe, pokrywane laminatami mają doskonały stosunek ceny do jakości, przez co cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Plusem jest także fakt, że różnorodność laminatów jest praktycznie nieograniczona: możemy wybierać pomiędzy powierzchniami idealnie gładkimi czy tez imitującymi drewno, matowe lub lśniące.

Czym powinny odznaczać się wysokiej jakości meble kuchenne? Przede wszystkim powinny być odporne na działanie wysokich temperatur, pary wodnej, odpryskiwanie tłuszczu. Nieporowata struktura laminatów i frontów jest niezbędna do tego, aby móc w szybki i prosty sposób je czyścić i aby nie wnikał w nie brud.

Wiele osób zastanawia się, jakie fronty będą lepsze: matowe czy lśniące. Obie opcje mają swoje zalety i wady. W przypadku frontów matowych będą one tworzyć znacznie przytulniejsze i naturalniejsze wnętrze. Ich utrzymanie w czystości będzie proste, jednak nie pozwolą na optyczne powiększanie niewielkich kuchni. Fronty lśniące uważane są za bardzo nowoczesne, świetnie odbijają światło, jednak ich utrzymanie w czystości będzie wymagało znacznie więcej pracy.

Dokładne wypełnienie ścian – czy to dobry pomysł?

Wiele osób pragnie, aby kuchnia była jak najbardziej funkcjonalna. W tym celu zastanawiają się nad wypełnieniem jej ścian od podłogi aż po sufit. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w średnich i dużych kuchniach. W przypadku niewielkich pomieszczeń musimy bardzo ostrożnie dobierać tego typu meble.