Meble z płyty MDF – dobry wybór?

Urządzenie modnej i funkcjonalnej kuchni to nie lada wyzwanie. Jedną z najważniejszych decyzji, jaką będziemy musieli podjąć w początkowej fazie remontu, jest wybór mebli. Producenci wyposażenia kuchennego coraz częściej odchodzą od wyrobów z litego drewna na rzecz bardziej nowoczesnych, lekkich zamienników wśród których prym wiedzie płyta MDF. Czy drewnopochodny materiał zda egzamin w wymagającym, kuchennym środowisku? Sprawdź!

Czym jest płyta MDF?

Wysokiej jakości płyty MDF wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wymagających osób pragnących stworzyć w swoim mieszkaniu nowoczesną, stylową i trwałą aranżację. Głównym budulcem lekkich płyt są sprasowane włókna drzewne i utwardzające związki organiczne. Twardy materiał pokrywany jest fornirem, folią lub laminatem. Dzięki odpowiedniemu wykończeniu, szafki odporne są na działanie wysokich temperatur, wilgoć, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, ochronna powłoka zabezpiecza płytę przed wnikaniem do jej głębi zanieczyszczeń, dzięki czemu utrzymanie frontów w nienagannej czystości nie stanowi najmniejszego problemu.

Feeria barw, mnogość form

Bogactwo form mebli wykonanych z płyt MDF może zaskoczyć. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji oraz łatwości obróbki materiału, producenci mebli oferują kolekcje zaskakujące swoimi nietuzinkowymi formami i bogactwem kolorów i wykończeń. Wybierając meble z nowoczesnego materiału, możesz przenieść na grunt swoje kuchni każdą aranżację rodem z okładki nowoczesnego pisma. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem designerskich mebli o wysokim połysku czy naturalnych form, wśród rozbudowanej oferty znajdziesz meble skrojone na miarę Twoich potrzeb.