Modne akcenty i rozwiązania w kuchniach

Stale zmieniające się trendy sprawiają, że każdego roku możemy obserwować nowe pomysły i trendy na kuchnie w domach i mieszkaniach. Z pewnością taka różnorodność pozwoli na swobodne inspirowanie się pomysłami znanych dekoratorów i architektów – pomysły znajdziemy w katalogach wnętrzarskich, w sieci. Jakie trendy królują w roku 2018? Warto przyjrzeć się im z bliska!

Kuchnia Bliskiego Wschodu!

Bezkonkurencyjnie największym trendem mijającego roku były mozaiki oraz różnorodność ich wykorzystania. Kafle i tapety mozaikowe były i są nadal wykorzystywane w kuchniach bardzo chętnie – wprowadzają egzotyczny charakter, pozwalają na urozmaicenie prostych mebli i jednokolorowych ścian. Mozaiki w formie kafli możemy umieścić na ziemi lub też przy blatach roboczych. Wielu producentów zaproponuje nam również mozaiki w formie tapet odpowiednio dostosowanych do warunków kuchennych.

Industrializm i styl loftu

Drugi, interesujący trend to zastosowanie elementów nawiązujących do stylu industrialnego czy też loftów. Proste, ciężkie dodatki, stonowane kolory, interesująca mieszanka bieli, czerni i grafitu – to podstawa. Styl industrialny możemy podkreślić poprzez zastosowanie dużych lamp przypominających fabryczne lampy, ale również ścian tablicowych czy chromowanych uchwytów i elementów wykończeniowych.

Drewno w kuchni

Dodatki naturalnego drewna w kuchni są stale wymieniane jako jeden z najchętniej wybieranych trendów. Wynika to przede wszystkim z naturalnego charakteru tego tworzywa oraz faktu, że wspaniale urozmaica minimalistyczne meble kuchenne. Do dekoracji mebli wykorzystywane są elementy z drewna sosnowego, bukowego, dębowego, teaku.

Biel – chłodny urok Skandynawii

Biel cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, szczególnie w przypadku miłośników stylu skandynawskiego. Wspaniale podkreśla wszelkie dodatki, daje możliwość częstego przearanżowania wnętrza.