Niewielka kuchnia na miarę naszych potrzeb!

Małe pomieszczenia kuchenne zazwyczaj były domeną dawnego budownictwa i mieszkań blokowych. Dzisiaj oczywiście małe kuchnie to dalej domena kawalerek, jednak zaskakujące jest to, że istnieje coraz większe zapotrzebowanie na takie mieszkania. Polacy kupują kawalerki na potęgę, co widać po licznych rankingach deweloperów z całego kraju. Mała kuchnia nie jest już wyrokiem, a wyzwaniem! Jak ją zaaranżować?

Możliwości małych pomieszczeń

Niewielkie kuchnie stanowią interesujące wyzwanie dla architektów i dekoratorów wnętrz – to zdanie powtarzane jest naprawdę często. Dzisiaj jednak nie musimy zatrudniać specjalisty, aby tchnął w niewielkie pomieszczenie życie i charakter. Dzisiaj zrobimy to sami – wystarczy kilka inspiracji z katalogów wnętrzarskich oraz portali internetowych. Od czego zacząć?

Zadecyduj, jakie meble okażą się najlepsze

Szukając idealnych mebli do kuchni musimy uwzględnić, że w pomieszczeniu tym panować będą specyficzne warunki. Oznacza to, że meble będą narażone na działanie pary wodnej, wilgoci, brudu. Istotne jest, aby meble były wykonane z grubych płyt meblowych, których wnętrze nie będzie podatne na chłonięcie wilgoci, odkształcanie. Kluczem do zapewnienia estetyki w kuchni jest wybranie odpowiednich laminatów. Musimy wiedzieć, że to nie jedyna ich rola. Laminaty mają skutecznie chronić wnętrze mebla przed wnikaniem wilgoci, działaniem brudu. Najlepsze okażą się laminaty o nieporowatej strukturze, których czyszczenie polegać będzie wyłącznie na powierzchniowym ścieraniu brudu.

Jeśli w naszej niewielkiej kuchni znajduje się sporo wnęk czy skosy – nie bójmy się nietuzinkowego zabudowania meblami. Dzięki temu zyskamy maksimum miejsca do przechowywania garnków, zastawy stołowej i innych elementów kuchennych.