Nowoczesne meble biurowe i styl pracy

Biuro przestaje być przestrzenią nudy i ujednolicenia formalnego. Zwłaszcza jeśli mówimy o gabinecie, który służy także jako miejsce do spotkań z klientami. Ale także pracownicze stanowiska pracy przestają wygladać jak tekturowe komplety bez wyrazu i barwy. Przestrzeń biurowa nie może być zbyt rozpraszająca. Służy przecież wykonywaniu trudnych zadań. Ale powinna zachęcać do działania, energetyzować, a zarazem sprzyjać chwilowemu relaksowi i oderwaniu się od pracy.

Przemiany kulturowe i zmiany aranżacji biurowych

Zmiany w samej prezentacji biura wiażą sie oczywiście z przeobrażeniami kulturowymi, których obecnie doświadczamy. Zacierają się rygorystyczne granice pomiędzy poszczególnymi strefami życia. Parcujemy w domu, zdalnie, przy komputerze. W ogrodzie lub w kawiarni korespondujemy z klientami lub robimy projekty.

Dlatego sama przestrzeń biurowa musi ewoluować w kierunku uprzyjemnienia wykonywania pracowniczych obowiązków. Ergonomiczne stanowiska pracy, komfortowe meble biurowe, atrakcyjne dekoracje, motywy roślinne, łagodna (ale nie monotonna) kolorystyka wnętrz, dostęp do tarasu czy balkonu, świetnie wyposażona kuchnia, miejsce do spotkań i integracji – tak właśnie wyglądają nowoczesne biura. Przecież efektywna praca wymaga także troski o komfort pracownika.

Nowoczesne biurka

Najważniejszym elementem każdego biura są biurka, przy których pracownicy spędzają wiele godzin. Ważne, żeby w połączeniu z krzesłami obrotowymi, zapewniały one maksimum wygody podczas pracy biurowej. Blaty powinny być duże i dobrze wyprofilowane, a szafki oraz szuflady muszą zapewniać wystarczającą ilość miejsca na dokumenty. Wszystko powinno znajdować się pod ręką.

Wciąż bardzo popularne sa biurka klasyczne. Ale coraz częściej we współczesnej przestrzeni biurowej pojawiają się biurka na stelażu. Dużą popularnością cieszą się również efektowne konsole, czyli biurka, które w oka mgnieniu przemienimy w luksusowe stoliki. Biurka tego typu mają bardzo różną formę, począwszy od wytwornej czy ornametacyjnej i skończywszy na minimalistycznej czy futurystycznej.

Meble tapicerowane

Przestrzeń biurowa zbliża się do tej rekreacyjnej czy domowej, o czym świadczy ustawianie w niej wygodnych mebli tapicerowanych: foteli, sof, narożników. Nie służą one wyłącznie do spotkań z klientami. Ale stają się miejscem pracy. Zastępują stół konferencyjny, kiedy potrzebna jest nieformalna burza mózgów. Lub po prostu tworzą taki przyjemny zakątek, w którym można rozsiąść się z laptopem czy z dokumentami.

Coraz częściej odchodzi się od obowiązkowej pracy za biurkiem. Dostosowując warunki do potrzeb pracownika i sposobu, w jaki wykonuje swoje obowiązki. Liczą się przede wszystkim efekty, czemu sprzyjać ma także optymalnie umeblowane biuro.