Piękna, niewielka kuchnia w bloku

Niewielkie kuchnie blokowe nie dają wiele możliwości intersującej aranżacji – a przynajmniej tak sądzono do niedawna. Dzisiaj jako kupujący, mamy wiele możliwości stworzenia kuchni naszych marzeń, również w niewielkich pomieszczeniach blokowych. Jakie rozwiązania okażą się strzałem w dziesiątkę? Które meble i elementy pozwolą na stworzyć wnętrze funkcjonalne i komfortowe?

Mała nie znaczy „niefunkcjonalna”!

Niewielkie kuchnie stwarzają podstawowy problem – ciężko umeblować je w taki sposób, aby optymalnie wykorzysta przestrzeń, a jednocześnie nie sprawić, że stanie się ona optycznie mniejsza. Na szczęście ten problem możemy rozwiązać w prosty sposób – wystarczy wykorzystać meble o jasnych frontach, które pozwolą na rozjaśnienie pomieszczenia.

Matowe czy lśniące fronty?

W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie musimy zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania oraz określić, jakie wady i zalety będzie miało każde z tych rozwiązań. Fronty matowe wyglądają znacznie naturalniej, pozwalają na budowanie komfortowego wnętrza oraz nie brudzą się tak łatwo. Niestety, nie odbijają one światła tak dobrze jak w przypadku frontów lśniących. Wykończenie na błysk da nowoczesny efekt, jednak musimy być świadomi, że utrzymanie w czystości takich drontów może wymagać od nas znacznie więcej czasu.

Kuchnia pod zabudowę

W zdecydowanej większości niewielkie kuchnie tworzone są na wymiar. Dzięki temu możliwe jest jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz zapełnienie wnęk czy skosów meblami dopasowanymi do kształtu ściany. Taka kuchnia pozwala także w prosty sposób zabudować najczęściej wybierane urządzenia kuchenne, takie jak lodówka, piekarnik. Wybierając konkretne meble pamiętajmy o tym, że muszą być one odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, brudu, kontaktem z tłuszczem.