Najnowsze trendy w projektowaniu kuchni!

Kuchnia przestała być przestrzenią wykorzystywaną jedynie do przygotowywania posiłków. Dzisiaj pragniemy, aby pomieszczenie to było funkcjonalne i pozwalało nam na spotkania z domownikami, możliwość odpoczynku, relaksu. Kuchnia ma być pomieszczeniem wielofunkcyjnym, zaaranżowanym w sposób estetyczny, ale i funkcjonalny. Jakie najnowsze trendy panują obecnie w modzie kuchennej?

Gładkie powierzchnie i chropowate wykończenia

Koniec z idealnie gładkimi powierzchniami w kuchni – minimalizm to już przeszłość. Dzisiaj kuchnie mają zachwycać fakturami. Pomagają w tym różnorodne kafle, panele, dedykowane do kuchni tapety – wszystko to jest w stanie całkowicie odmienić wygląd naszej kuchni. Dużym zainteresowaniem cieszy się drewno, zarówno w formie litych desek, ale i laminaty doskonale imitujące jego strukturę. Kuchnia nie może być nudna, a drewno sprawi, że wniesiemy do niej wiele naturalnych akcentów.

Dekoratorzy wnętrz podpowiadają także, że pora zrezygnować z mocnych kontrastów – kuchnia powinna być ciepła, rodzinna, najlepiej w odcieniach brązu z elementami czerni lub stali. Dodatkowo zastosowanie stonowanych kolorów pomoże nam utrzymać czystość na dłużej w pomieszczeniu!

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Okazuje się, że kupienie odpowiednich lamp czy żarówek wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać, szczególnie kiedy chodzi o najnowsze trendy. Zamiast dokładnie analizować pomieszczenie pod kątem zaciemnienia kupujemy modne lampy sufitowe licząc na to, że dadzą one dość światła podczas wieczorów. W takiej sytuacji cierpią przede wszystkim nasze oczy. Zamiast kupować w ciemno warto zapytać architekta o zdanie: z pewnością podpowie on jakie rozwiązania okażą się strzałem w dziesiątkę. Chcąc zadbać o rachunki warto postawić na energooszczędne żarówki LED o chłodnej barwie.