Pragniesz pięknej kuchni? Stwórz ją sam!

Wspaniałe kuchnie, przepełnione światłem i wspaniałymi kolorami nie są już wyłącznie domeną katalogów wnętrzarskich. Dzisiaj, przy odrobinie cierpliwości oraz zaangażowania samodzielnie stworzymy piękna kuchnię, wykorzystując klasyczne meble topowych producentów. Od czego zacząć?

Znajdź inspirację na wymarzoną kuchnię

To najprostszy sposób na piękna kuchnię – zapoznaj się z propozycjami prezentowanymi w topowych magazynach wnętrzarskich. Wykorzystując podobne meble czy kolorystykę bez trudu stworzymy wnętrze, którego nie powstydziłby się żaden architekt. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim wymierzenie kuchni, określenie miejsc problematycznych, wskazanie na planie okien i drzwi.

Jakie meble wybrać?

Wszystko zależy zarówno od naszego gustu, jak i potrzeb. Topowi producenci zaproponują nam interesujące meble dopasowane zarówno do niewielkich kuchni, jak i obszernych pomieszczeń pełnych światła. Wszystkie zestawy łączy kilka cech: są wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci, wnikanie brudu, obecność pary wodnej. Fronty mebli dostępne są w opcji matowej, satynowej lub lśniącej – każda z nich ma swoje zalety. Producenci przykładają także wielką uwagę do funkcjonalności konkretnych zestawów kuchennych – to szczególnie ważne w przypadku niewielkich kuchni. Duża ilość szuflad i schowków pozwoli na zmieszczenie wszystkich niezbędnych przedmiotów kuchennych i utrzymanie porządku.

Klimat za pomocą drobnych dodatków!

Aby zwykła kuchnia stała się wyjątkowa wystarczy użyć prostych trików. Ważne jest oświetlenie – zamiast oświetlenia punktowego warto wybrać sufit podwieszany z kilkoma punktami świetlnymi, który doskonale rozświetli pomieszczenie. Aby nadać ścianie charakteru zamiast klasycznych tapet możemy wybrać kafle w orientalnym stylu.