Przechowywanie produktów spożywczych w sposób modny i wygodny!

Kuchnia powinna być zarówno wygodna, funkcjonalna, jak i dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Poza wypełnieniem jej eleganckimi meblami warto zadbać także o detale. Od niedawna wiele miejsca w poradnikach wnętrzarskich poświęca się temu, jak przechowywać modnie i funkcjonalnie. Jakie pojemniki i opakowania wybierać, aby nadać naszej kuchni wyjątkowego charakteru?

Puszki wzorowane na latach 50. i 60.

Zdecydowanie jednym z najmodniejszych trendów w kwestii przechowywania czegokolwiek w kuchni jest wykorzystanie metalowych puszek. Dawniej można było je zdobyć poprzez kupowanie ciastek pakowanych właśnie w takie opakowania. Dzisiaj wiele firm oferuje swoim klientom puszki z nadrukami retro. Najlepiej sprawdzają się one do przechowywania ciastek, ale i cukru, kawy, herbaty. Wybór wzorów jest olbrzymi! Pojemniki metalowe cenione są przede wszystkim za ich odporność na uszkodzenia.

Drugim, chętnie wykorzystywanym trendem są pojemniki szklane. Doskonale prezentują się na blatach kuchennych czy nawet w formie pojemników na przyjęciach dla dzieci. W szklanych pojemnikach warto przechowywać produkty, które spożywane są na bieżąco: ciasteczka, rurki waflowe. Szklane słoiki świetnie sprawdza się również jako pojemniki na kawę w ziarnach. Zamykane pojemniki szklane o niewielkich rozmiarach mogą być wykorzystywane do podawania konfitur czy dżemów na stole. Wiele osób lubi także przechowywać w nich miód.

Co z plastikowymi pojemnikami?

Zdecydowana większość z nas zdecyduje się na pojemniki plastikowe – są one po prostu najtańsze, dodatkowo mogą być również wykorzystywane jako pojemniki do odgrzewania jedzenia w mikrofalówkach. Pojemniki z plastiku świetnie sprawdzają się także jako pudełka na produkty sypkie czy makarony. Szczelne zamknięcie sprawia, że do wnętrza nie przedostaje się wilgoć.