Ranking monitorów komputerowych

Decydując się na zakup monitora do komputera, warto wziąć pod uwagę szereg parametrów technicznych urządzenia oraz komfort i ergonomiczność jego działania. Nowoczesny i wydajny sprzęt powinien zapewniać możliwość regulacji położenia ekranu w zakresie nachylenia kąta oraz wysokości. Nie bez znaczenia pozostają również możliwości montażu monitora. Urządzenie zgodne ze standardem VESA umożliwia montaż na specjalnym uchwycie lub na ścianie, co zwiększa swobodę w obracaniu ekranu.

 

Nowoczesne modele monitorów wspierają różne działania wykonywane przez użytkownika.

W ekranach dla graczy szczególne znaczenie mają funkcje zapewniające odpowiednią płynność, które eliminują zacinanie się wyświetlanego obrazu. Monitor może być też wyposażony w funkcje TV, technologię 3D czy wbudowane głośniki, co zwiększa komfort korzystania z naziemnej telewizji cyfrowej oraz oglądania filmów. W rankingu monitorów (https://www.bomi.pl/ranking-monitorow-top-10-najlepszych-monitorow/) znaleźć można także urządzenia z zakrzywionym ekranem. Taka konstrukcja poprawia jakość obrazu, ponieważ jest on mniej podatny na refleksy świetlne.

Do standardowych parametrów monitora należą także złącza, za pomocą których można go podłączyć do komputera.

Obecnie standardem jest złącze HDMI, jednak bardziej zaawansowane technologicznie monitory posiadają także gniazdo HDMI-MHL. Pozwala ono na podłączenie do ekranu urządzenia mobilnego. Interesującą funkcjonalnością jest także Display Port, który umożliwia bezpośrednie podłączenie do monitora dwóch komputerów oraz swobodne przełączanie się pomiędzy nimi.