Sposoby na upiększenie kuchni

Zazwyczaj jest tak, że w pięknie urządzonym wnętrzu pracuje nam się lepiej, jak i odpoczywa nam się bardziej komfortowo. Lubimy otaczać się pięknymi elementami, dlatego dbamy o to, aby nasz dom był dobrze urządzony. W domu posiadamy przestrzenie typowo użytkowe, takie jak kuchnia, która powinna być przede wszystkim praktyczna, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby była także piękna

Sposoby na aranżację kuchni

Sposobów na aranżację kuchni jest wiele, a to który z nich wybierzemy, zależy od naszej wizji i budżetu jaki możemy przeznaczyć. Nie trzeba wydawać fortuny na remont i wymianę szafek, ponieważ często wystarczy skorzystać z samego sprzętu kuchennego, który występuje w tak wielu wzorach, że nie będzie większego problemu ze znalezieniem sprzętu, który poza użytecznością jest także bardzo ładny i może spokojnie działać jako ozdoba.

Jeśli chcemy wykorzystać sprzęt kuchenny w celu poprawy wystroju wnętrza, najlepiej zacząć od drobiazgów i określić tematykę której chcemy się trzymać. Najłatwiej zdecydować się na wystrój klasyczny, czyli nawiązujący do tradycji, lub nowoczesny. Jeśli chodzi o drobny sprzęt kuchenny to bardzo dobrym pomysłem będzie wybór podłużnych, wysokich pojemników wykonanych ze szkła, w których możemy przechowywać suche produkty, takie jak kasza, makaron czy ryż. Często służą one tylko w celu dekoracyjnym i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ możemy w ten sposób dodać kuchni więcej kolorów. Ciekawym pomysłem jest wypełnienie pojemnika kilkoma rodzajami kaszy, układając ją warstwowo. Możemy wsypać trochę kaszy gryczanej, jęczmiennej i pęczaki, a efekt będzie bardzo interesujący. Do kolejnego pojemnika możemy wrzucić różnokolorowy makaron, a jeśli chcemy pójść jeszcze dalej, to dobrym pomysłem będzie wypełnienie pojemnika suszonymi warzywami, na przykład czerwonymi papryczkami. Takie pojemniki bardzo dobrze pasują zarówno do klasycznego wystroju, jak i nowoczesnej kuchni. Podobnym sprzętem są młynki do kawy, które wykonane są z połączenia stali i szkła. Są one bardzo trwałe i eleganckie, a dzięki szklanej szybce będziemy w stanie sprawdzić ile kawy zostało wewnątrz. Napełniony młynek wygląda bardzo elegancko, a postawiony na szafce na pewno nie przejdzie bez uwagi. Tego typu młynki są bardzo chętnie wybierane przez baristów, ponieważ nie nagrzewają się one tak bardzo jak młynki elektryczne, dzięki czemu nie tracimy aromatu kawy.

Mówiąc o sprzęcie kuchennym nie wolno zapomnieć o garnkach, które stanowią podstawę w kuchni

Garnki również potrafią być piękne, czego dowodem są te emaliowane, które wracają do łask. Dzięki zastosowaniu emalii można pokryć je wieloma wzorami, a wybierając wzory o tej samej tematyce, można stworzyć bardzo interesujący zestaw. Jeżeli tworzymy kuchnię na wzór nowoczesny, wówczas bardzo dobrym wyborem będą garnki wykonane ze stali nierdzewnej, które doskonale prezentują się na kuchni indukcyjnej. Czasem dobrym pomysłem jest używanie kontrastów, na przykład używanie garnków emaliowanych na kuchni indukcyjnej, lub połączenie kuchenki gazowej z garnkami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Jako ozdobę warto używać także noży, lecz powinny to być noże reprezentatywne. Jeżeli mamy taki komplet, wówczas nie warto przechowywać go w szufladzie. Znacznie lepszym pomysłem są stojaki na noże, a jeszcze lepiej jeśli będą one eksponowane na specjalnym wieszaku. Na podobnym wieszaku można przechowywać także patelnie, a jeszcze lepiej jeśli posiadamy patelnię pokrytą białą ceramiką, która będzie stanowić kontrast dla czarnego teflonu.

Zobacz galerię garnków Vintage na https://naczynia.olkusz.pl/nostalgia-and-vintage

Sprzęt kuchenny najczęściej uważany jest za narzędzie

Nic w tym dziwnego, ale pamiętajmy, że narzędzia mogą być piękne, a odpowiednio dobrane mogą stanowić bardzo interesujący zestaw. Jeżeli wzbogacimy naszą kuchnię o ładne noże, garnki, patelnie, czy drobne dodatki i zrobimy to z pomysłem, to zmienimy swoją zwykłą, szarą kuchnię w reprezentatywne pomieszczenie, w którym gotowanie stanie się o wiele przyjemniejsza, a co za tym idzie – również znacznie bardziej wydajne. Jeśli planujemy zmianę wystroju, nie zapomnijmy o tym, że pomysł znaczy często więcej niż budżet.

Autor: naczynia.olkusz.pl