mar 26th, 2012Stolik do małej kuchni

Meble kuchenne w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej innowacyjne. Również ludzka pomysłowość nie zna granic. Dlatego powstaje coraz więcej ciekawych rozwiązań przeznaczonych do małych kuchni. Projektowanie małych kuchni stało się w dzisiejszych czasach niemalże wyzwaniem, ponieważ wymaga większego wkładu i większej pomysłowości. Trudno jest bowiem zmieścić wszystkie potrzebne urządzenia kuchenne wraz z potrzebnym umeblowaniem w nieraz naprawdę skromnych pomieszczeniach. Chyba najbardziej problemowy okazuje się stół. Jak wiadomo, zajmuje on dużo miejsca, jakikolwiek by nie był. Nie wiadomo też zawsze, czy zdecydować się na stół kwadratowy, prostokątny czy owalny. Jednakże do małej kuchni lepiej wybrać stół… niekonwencjonalny. Wśród wielu pomysłów aranżacyjnych przeznaczonych do małych kuchni pojawiły się takie stoliki, które można wysuwać spod blatu. Są one przeważnie nie szersze niż 60 cm.

Dzięki nim z łatwością można w razie potrzeby powiększyć swój blat o dodatkową powierzchnię użytkową, czy to przeznaczoną do dalszych prac w kuchni, czy też do spożycia posiłku. Innym, równie interesującym rozwiązaniem może być stolik ścienny. Wystarczy mieć trochę miejsca na ścianie, żeby dokonać montażu jednego z takich stolików. Zazwyczaj stoliki ścienne składają się z trzech częśći: niewielkiego blatu, jego obramowania oraz cienkiej, szerokiej nogi, która zapewnia stabilność dla całej konstrukcji kiedy jest ona rozłożona. Złożony stolik ściśle przylega do ściany tworząc czasami całkiem interesujący wzór na ścianie, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność małej kuchni.

Dodatkowo można opuścić również obramowanie, które zatrzymuje się na niewielkim blacie i zwiększa jego całkowitą powierzchnię. Wówczas przy takim stoliku swobodnie mogą zjeść posiłek trzy, a nawet i cztery osoby. Takiego rodzaju stoliki wykonywane są przeważnie z płyt MDF, które są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne przy jednoczesnych właściwościach łatwej obróbki materiału. Dlatego takiego rodzaju stoły często posiadają atrakcyjny wygląd.

 

If you enjoyed this post, please consider leaving a comment or subscribing to the RSS feed to have future articles delivered to your feed reader.

Odpowiedzi: 2 do “Stolik do małej kuchni”

  1. Hin 01 kwi 2012 15:43

    W mojej małej kuchni stoi stolik składany, który jest złożony na czas przygotowania posiłków, natomiast po rozłożeniu pomieści nawet 4 osoby, jednakże wtedy dostęp do blatu jest znacząco ograniczony. Ale lepsze to, niż jedzenie obiadu w salonie.

  2. Walenty 01 kwi 2012 15:43

    Widziałam ostatnio na necie stolik kuchenny, który był wysuwany spod blatu. Bardzo pomysłowe i ergonomiczne rozwiązanie. Tylko zastanawiam się czy w przypadku wąskich kuchni takie rozwiązanie będzie w pełni funkcjonalne. Zawsze ktoś zostanie uwięziony pomiędzy meblami a blatem.

Trackback URI | Kanał RSS

Zostaw komentarz