Stwórz idealną kuchnię w stylu angielskim

Kuchnie w stylu angielskim dla wielu z nas to powrót do krainy dzieciństwa i kuchni naszych babć czy mam, w których przygotowywane były przepyszne chleby, ciasta czy drożdżówki. Dzisiaj możemy odtworzyć ten klimat i uzupełnić go kilkoma nowoczesnymi rozwiązaniami. Wszystko jednak w granicach dobrego smaku. Jak to zrobić?

Styl retro, nowoczesne materiały

Dzisiaj stworzenie kuchni w stylu angielskim nie będzie żadnym problemem – tajemnica tkwi w tym, aby wybrać odpowiedniego producenta samych mebli. W oferciewielu sklepów znajdziemy interesujące przykłady stylistyki angielskiej w nowoczesnym wydaniu. Sam styl angielski wiąże się z kilkoma charakterystycznymi elementami. Są to: kwiatowe i owocowe motywy na kaflach ściennych, niewielka szafka pod zlewem, ukryta za elegancką zasłonką, wykorzystanie białych mebli z widocznymi sfazowaniami i przeszkleniami – te ostatnie tworzą wyjątkowy klimat, który pozwala gościom zaglądać do wnętrza szafek. Wszystko powinno być utrzymane w białych kolorach, a jako kontrastowe dodatki wybierzmy kolory natury: zieleń, brązy, błękity. Elementem obowiązkowym jest także stylizowany, industrialny zlew – znajdziemy takie w znanych sklepach sieciowych. Całość powinny uzupełnić elementy takie jak miski, dzbanki, filiżanki – nadadzą one ciekawego, domowego charakteru. Chcąc przystroić wnętrze stawiajmy na świeże, polne kwiaty.

Kluczem do stworzenia pięknego, angielskiego wnętrza są także desenie. Klimat pozwolą stworzyć nam wszelkie aplikacje kwiatowe i owocowe, np. znajdujące się na kafelkach czy ściereczkach.

Kuchnia jak u babci

Wielu osobom styl angielski kojarzy się z kuchniami rerto – i słusznie! Takie kuchnie doskonale nawiązują do najlepszych czasów naszego dzieciństwa. Stworzenie takiego miesca w naszym domu pozwoli na budowanie dobrych wspomnień u naszych dzieci!

W poszukiwaniu idealnego źródła światła

Decydując się na kuchnie angielskie napotkamy problem wyboru odpowiedniego oświetlenia. Ze względu na funkcjonalność kuchnia musi być dobrze oświetlona, aby możliwe było korzystanie z niej bez względu na porę dnia czy nocy. My proponujemy stylizowane lampy i żyrandole, również te nawiązujące do stylu industrialnego i loftów.