Urok stylu angielskiego

Styl angielski we wnętrzu to fantazja, finezja, lekkość, elegancja, przytulność. To wszystko to, czego potrzebujemy każdego dnia, żeby życie było odrobinę sympatyczniejsze. Przecież przyjemnie wraca się do domu, w którym panuje pogodna atmosfera, gdzie pachnie domowym ciastem podanym do aromatycznej herbaty. Takie wizje okażą się łatwiejsze do spełnienia, gdy zadbamy o odpowiedni wystrój. Także w kuchni, która przecież jest sercem domu. Jest pomieszczeniem, które w angielskiej aranżacji nabierze autentycznego blasku. Jak wobec tego urządzić uroczą i elegancką kuchnię w angielskim stylu?

Delikatnie dekorowane meble kuchenne

Podstawę dla stworzenia wnętrza kuchennego w angielskim stylu wyznaczą meble kuchenne. Najlepiej w jasnych kolorach, białe czy kremowe. Te zrobione z litego drewna najpełniej oddadzą charakter angielskich stylizacji, w których natura spotyka się z elegancją. Postawmy więc na meble drewniane i postawmy takie przedmioty w naszej kuchni. Segmenty kuchenne w angielskim stylu mają w sobie pierwiastek retro. Są subtelnie dekorowane, m.in. poprzez eleganckie uchwyty przy szafkach i szufladach, poprzez frezowane fronty.

Wybierając kuchnię w tym stylu, decydujemy się na pewien rodzaj powrotu do uroczej przeszłości. W takim wnętrzu mogą więc pojawić się wszelkie rekwizyty z dawnych czasów, jak staromodny czajnik czy porcelana pamiętająca czasy naszych pradziadków. Kuchnia angielska to doskonałe miejsce do takich sentymentalnych podróży i ekspozycji. Warto wykorzystać w tym celu stylowe regały czy witryny, na których można ustawić także fotografie.

Jakie kolory do kuchni w angielskim stylu?

Kuchnia w angielskim stylu to przestrzeń, w której jest jasno, ciepło i przytulnie. Dosłownie i w przenośni. Kiedy mamy w tym wnętrzu duże okna, to warto wyeksponować je poprzez aranżację. Na szerokich parapetach można przygotować sobie kącik do posiedzenia na wygodnych poduszkach. W takiej kuchni musi być jasno, dlatego najlepiej wybrać białe i kremowe meble oraz dodatki. Takie, które rozjaśnią jeszcze pomieszczenie.