Wyspa po środku kuchni

Urządzając kuchnię bardzo często możemy usłyszeć podpowiedź, że warto postawić na wyspę na samym jej środku. Czy jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich kuchni? Czy można je jednak tylko stosować w określonych przypadkach?

Dużą przestrzeń kuchenna

Wyspa kuchenna to zdecydowanie nowoczesny akcent, który świetnie wpasowuje się w styl minimalistyczny. Nie wolno jej stosować w momencie, kiedy do dyspozycji mamy tylko mały aneks kuchenny. W takich wypadkach wyspa będzie ograniczać nam przestrzeń w aneksie lub też w małej kuchni. Wyspę należy stosować w dużych domach, gdzie ta przestrzeń jest widoczna gołym okiem. Taka wyspa doskonale sprawdza się przy otwartym pokoju dziennym. Dzięki niej można mieć również częstszy kontakt z domownikami spędzającymi czas w salonie. Nie będziemy siedzieć w zamkniętej kuchni za ścianą tylko zawsze będziemy otwarci na to co dzieje się w salonie. Wiele gospodyń domowych wykorzystuje również ten fakt, aby obejrzeć ulubiony program w TV.

Dużo miejsca

Wyspa kuchenna wpływa również pozytywnie na miejsce, jakie poszczególne sprzęty kuchenne zajmują w szafkach. Sama wyspa może być szafką i jeżeli postawimy na taki wybór, zawsze zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy. Do wyspy można również zaprosić swoich gości na wspólną kawę lub też na…wspólne gotowanie. Z reguły nie przychodzimy do kogoś gotować, ale taka otwarta wyspa kuchenna sprawia, że ludzie nawet bez specjalnej zachęty podchodzą do niej sięgają po nóż i chętnie przyłączają się do pracy.