Zorganizuj się w nowej kuchni!

Kuchnia to miejsce, w którym dobra organizacja przestrzeni jest na pierwszym miejscu. Urządzając nowe wnętrze, powinieneś zwracać uwagę nie tylko na estetykę mebli, ale przede wszystkim ich walory praktyczne – trwałość, odporność na czynniki zewnętrzne, pojemność, wygodę użytkowania. Jakie meble spełnią wszystkie wymogi? Sprawdź nasze rady i stwórz kuchnię zapewniającą całkowitą swobodę gotowania!

Trwałe materiały

Pierwszym parametrem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu mebli, jest ich budulec. Jeśli nie chcesz, żeby wysokie temperatury, wilgoć oraz zabrudzenia przyczyniały się do niszczenia powierzchni blatów i szafek, wybieraj meble wykonane z trwałych i odpornych materiałów. Obecnie największą popularnością cieszą się płyty MDF powstające ze sprasowanych, naturalnych włókien drzewnych i organicznych związków utwardzających i łączących. Płyty pokrywane są wysokiej jakości laminatami, które zabezpieczają powierzchnię przed wnikaniem zanieczyszczeń, rozwarstwianiem się i powstawaniem uszkodzeń. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji, możemy wybierać spośród powłok o matowym, półmatowym lub połyskującym wykończeniu we wszystkich kolorach tęczy, dzięki czemu możesz stworzyć każdą, nawet fantazyjną kompozycję. Miłośników naturalnych form z pewnością zainteresują płyty pokryte cienką warstwą naturalnego drewna – fornirem.

Nowoczesne kuchnie modułowe

W każdej, a szczególnie małej kuchni, każdy centymetr jest na wagę złota. Aby maksymalnie wykorzysta

każdy zakątek, nie musisz zamawiać kosztownej kuchni na wymiar. Alternatywą dla projektów tworzonych od zera na specjalne zamówienie są kuchnie modułowe. W dobrych salonach meblowych znajdziesz modne i niezwykle praktyczne kolekcje składające się z wielu elementów o zróżnicowanej budowie, dzięki czemu stworzysz kompozycję odpowiadającą Twoim oczekiwaniom.