Aneks kuchenny – jak zaaranżować go z pomysłem?

Aneksy kuchenne to coraz częściej wykorzystywane rozwiązania, szczególnie w nowoczesnym budownictwie oraz licznych kawalerkach czy mikroapartamentach. Aneks kuchenny otwarty na kuchnię pozwala na wydobycie potencjału z pomieszczenia i stworzenie funkcjonalnej przestrzeni dopasowanej do potrzeb użytkowników. Jak zaprojektować aneks kuchenny?

Funkcjonalny aneks kuchenny

Szukając idealnego rozwiązania na zaprojektowanie aneksu kuchennego przede wszystkim powinniśmy krytycznie przyjrzeć się całemu pomieszczeniu, określić jego zalety i wady, jak również zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania. Zdecydowana większość topowych producentów zaproponuje nam meble na wymiar, jak również stworzy dla nas przykładowy projekt zabudowania aneksu. Istotne są same meble i ich jakość: możemy wybierać pomiędzy meblami tworzonymi z płyt meblowych, płyt laminowanych, ale też z litego drewna. Wierzch mebla może pokrywać laminat, akryl, fornir, lakier, panele dekoracyjne – ich wybór zależy tylko od nas. Dodatkowo warto mieć świadomość, że poza olbrzymim wachlarzem klasycznych kolorów możemy również wybierać w dekorach do złudzenia imitujących naturalne drewno.

Jakie elementy meblowe wybrać?

Wybór konkretnych elementów meblowych może być kłopotliwy – w kolekcjach znajdziemy dziesiątki szafek, regałów, szuflad cargo, jak również mebli do zabudowy sprzętów AGD. Decydując się na meble do aneksu kuchennego warto wybrać kolekcję z przeszklonymi drzwiczkami – takie rozwiązanie pozwoli na optyczne odciążenie mebli i nadanie im lekkości. Dodatkowo przeszklenia i szprosy to dzisiaj jeden z najgorętszych hitów aranżacyjnych. Kuchnię uzupełnijmy o oświetlenie, które pozwoli na wygodne korzystanie z niej również po zmroku – świetne okaże się oświetlenie szynowe.