Aneks kuchenny – jak zaprojektować kuchnię łączoną z salonem?

Zmiana przyzwyczajeń i potrzeb w polskim społeczeństwie rzutuje na praktycznie każdą dziedzinę naszego życia – również na to, jak mieszkamy. Współcześnie deweloperzy oferują nam przede wszystkim mieszkania do 40 metrów kwadratowych, w których często stosowany jest aneks kuchenny zamiast klasycznej kuchni. Jak zaprojektować taki aneks, aby przestrzeń ta była dopasowana do naszych potrzeb?

Funkcjonalny aneks kuchenny

Szukając sposobów na wygodny aneks przede wszystkim warto zainteresować się kolekcjami o licznych elementach, wśród których będziemy mogli wybrać faktycznie te, które będą nam odpowiadać. Dzisiaj w kolekcjach mebli kuchennych znajdziemy dziesiątki produktów, w tym klasyczne szafki, ale też regały, słupki, kosze cargo, przeszklone witryny. Poza szerokim wyborem samych mebli możemy również wybrać kolekcje, które wbudowane mają oświetlenie wewnętrzne – to pozwala na zwiększenie komfortu użytkowania kuchni.

Meble kuchenne tworzone są z trwałych płyt meblowych i płyt laminowanych – warto znać ich grubość i mieć świadomość, że meble te są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, wnikaniem brudu. Z pewnością frajdą będzie dla nas wybieranie frontów – kolekcje zdobione są różnorodnymi laminatami oraz dekorami imitującymi naturalne drewno, przez co możliwe jest wprowadzenie natury do wnętrz naprawdę niskim kosztem. Projektanci proponują nam także systemy cichego domyku czy hamulce przy zawiasach – rozwiązania te pozwalają na użytkowanie mebli w znacznie wygodniejszy sposób.

Aneks w zabudowie – czy warto?

Wiele osób, pragnąc zachować zwarty charakter mebli kuchennych, decyduje się na stworzenie zabudowanego aneksu – oznacza to wybranie elementów pozwalających na ukrycie sprzętów takich jak lodówka czy piekarnik. To rozwiązanie sprzyja estetyce – dzięki takim meblom stworzymy jednolitą zabudowę, która z pewnością zachwyci detalami.