Funkcjonalna kuchnia w stylu industrialnym

Kuchnie w stylu industrialnym nie wychodzą z mody – przekonują o tym przede wszystkim liczni projektanci i architekci, którzy stale zamieszczają swoje aranżacje w pismach wnętrzarskich czy w sieci. Odtworzenie takich propozycji nie powinno być dla nas kłopotliwe – wszystko za sprawą wielu producentów mebli, którzy stale wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

Idealna kuchnia – jaka powinna być?

Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj kuchni przede wszystkim powinniśmy być świadomi tego, że meble musza być odporne na działanie pary wodnej, brudu, wnikanie tłuszczów. Najlepszym rozwiązaniem będą mebla wykonane z płyt meblowych pokrytych laminatami. Płyty meblowe są materiałem posiadającym dobry stosunek jakości do ceny, dodatkowo dają wiele możliwości cięcia, przez co producent może zaoferować ciekawe rozwiązania. Laminaty, chroniące wnętrze płyt, posiadają nieporowatą strukturę – oznacza to, że nie przepuszczają wilgoci, a ich czyszczenie nie sprawia żadnych problemów.

Laminaty – dobierz kolor i wykończenie do własnych potrzeb

Istotną kwestią w przypadku laminatów jest fakt, że są one dostępne wielu rodzajach wykończenia. Mogą być lśniące, matowe, satynowe. W zależności od konkretnego pomieszczenia zaleca się używania danych wykończeni, aby nadać pomieszczeniu bardziej przytulny czy nowoczesny wygląd. Wykończenie matowe zalecane jest w dużych pomieszczeniach, lśniące powierzchnie sprawdza się najlepiej w małych kuchniach, gdzie wskazane jest optyczne powiększenie wnętrza.

Jak sprawić, aby wnętrze stało się industrialne?

Przede wszystkim zastosuj stonowane kolory: czerń, biel, szarość. Idealnym połączeniem będą metalowe i chromowane elementy, ciężkie lampy inspirowane stylem fabrycznym. całość możemy uzupełnić niewielkimi roślinami w prostych, glinianych doniczkach.