Funkcjonalna kuchnia w zabudowie

Nawet niewielkie kuchnie zaskoczą nas funkcjonalnością, o ile tylko zdecydujemy się na stworzenie umeblowania na wymiar i w zabudowie. Taka kuchnia nie tylko zyska na estetyce, ale też sprawi, ze codzienne korzystanie z niej będzie czystą przyjemnością. Dlaczego kuchnia w zabudowie jest tak wygodna i chętnie wybierana przez kupujących?

Wykorzystaj każdy metr kwadratowy swojej kuchni!

Kuchnie w zabudowie i na wymiar mają dwa niepodważane atuty: pierwszy to oczywiście możliwość maksymalnego wykorzystania potencjału naszej kuchni. Druga zaleta to olbrzymi wybór materiałów i kolorów, co niewątpliwie pozwoli na stworzenie kuchni naszych marzeń. Kuchnia w zabudowie pozwala też na stworzenie jednolitej bryły kuchennej – gładka powierzchnia, dodatkowo bez uchwytów, idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy i pozwala na zaprojektowanie kuchni w stylu minimalistycznym, industrialnym czy też skandynawskim.

Jakie możliwości dają nam kuchnie na wymiar i w zabudowie? Przede wszystkim możliwe jest wykorzystanie nawet najmniejszych przestrzeni kuchennych – pozwolą na to np. specjalne szafki typu cargo oraz szafki podwieszane pod sufitem z frontami unoszonymi pneumatycznie. Kuchnia w zabudowie pozwoli nam na lepsze rozmieszczenie elementów RTV i AGD. Poprzez przemyślaną zabudowę w kuchni zmieścimy nie tylko kuchenkę, lodówkę czy piecyk, ale też np. pralkę.

Na co zwracać uwagę podczas kupna mebli kuchennych?

Decydując się na konkretne meble kuchenne pamiętajmy, że przede wszystkim muszą być one trwałe i zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wnikaniem tłuszczu. Zewnętrzne laminaty powinny być zabezpieczone przed ścieraniem i uszkodzeniami mechanicznymi, a płyty meblowe: przed odkształcaniem. Również blat roboczy zasługuje na sporo uwagi – producenci zaproponują nam kilka rodzajów blatów, również z litego drewna.