Industrialna kuchnia w bloku

Stworzenie interesującej przestrzeni kuchni w stylu industrialnym w mieszkaniu blokowym może okazać się wyzwaniem – niewielka ilość miejsca oraz konieczność zmieszczenia wielu elementów i przyborów kuchennych znacznie zawęża pole działania. Na szczęście dla osób pragnących realizować marzenie o pięknej kuchni producenci mebli przygotowali wiele interesujących propozycji.

Jakie materiały łączyć w kuchniach industrialnych?

Kuchnie industrialne na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie surowych – są utrzymane w stonowanych, ciemnych kolorach. Najczęstsze połączenie kolorystyczne to czerń (fronty mebli), biel (ściany, sufit), srebro (stal) oraz naturalne drewno (blat roboczy, stół kuchenny). Wszystkie te elementy w rozsądnych dawkach będą doskonale pasować do siebie i pozwolą stworzyć wyjątkowe wnętrze.

Jakie meble wybrać?

Meblując kuchnię w stylu industrialnym przede wszystkim pamiętajmy o wyborze odpowiednich mebli. Meble kuchenne muszą być trwałe, odporne na wnikanie brudu i wilgoci, jak również bardzo funkcjonalne. Klienci sklepów mają także możliwość decydowania, które z licznych systemów zamykania szafek będą najlepsze i najbardziej użyteczne.

Wnętrze tworzą wyjątkowe dodatki!

Kuchnia industrialna to nie tylko stonowane kolory i gładkie, matowe fronty – to przede wszystkim interesujące dodatki i meble. W kuchni nie może zabraknąć blatu z naturalnego drewna oraz stołu osadzonego na metalowym, spawanym stelażu. Przy takim stole wystarczy postawić wysokie hokery. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie podwieszanych, prostych szafek, również spawanych, na których możemy umieścić rośliny czy przyprawy. Nad głowami powinny zawisnąć lampy stylizowane na fabryczne – masywne, dające wiele światła. Zwróćmy uwagę także na zlew i baterię kranową – one również mogą być stylizowane na początek XX wieku.