Industrialna kuchnia w naszych domach

Styl industrialny doskonale sprawdza się w dużych kuchniach – docenią go również osoby ceniące minimalizm oraz funkcjonalność. Czerpiąc ze stylu industrialnego możemy mieć pewność, że gotowanie i przyrządzanie posiłków stanie się znacznie szybsze i przyjemniejsze. Od czego zacząć?

Proste wzory i kolory

Styl industrialny łączy proste i stonowane kolory: biel, grafit, granat i czerń. W zależności od naszych upodobań możemy wykorzystać wszystkie z nich, jak również tylko dwa lub trzy. Uzupełnieniem stonowanych kolorów będzie drewno – szafki i regały w kuchni wykonajmy z litego drewna lub też zamówmy klasyczne meble z desek meblowych pokrytych laminatem imitującym drewno. Podłogę warto pokryć panelami imitującymi drewno, odpornymi klepkami lub też kaflami w kolorach czerni i bieli. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest klasyczna kostka czarno-biała.

Funkcjonalne regały metalowe

Specyficzny, industrialny klimat w kuchni stworzą wyjątkowe regały metalowe, najlepiej malowane na czarny kolor. Ich półki wykonajmy z naturalnego drewna, dopasowanego kolorystycznie do blatów czy frontów szafek. Takie półprzezroczyste regały nie pozwolą na to, aby kuchnia stała się optycznie mniejsza. Na ich półkach możemy umieszczać butelki wina, przyprawy, książki kucharskie czy rośliny doniczkowe. Te ostatnią pozwolą na stworzenie ciekawego kontrastu kolorystycznego.

Jakie oświetlenie wybrać do kuchni?

W pomieszczeniach w stylu industrialnym najlepiej sprawdzą się duże lampy wzorowane na lampach przemysłowych. Dadzą one wiele światła i pozwolą korzystać z kuchni bez względu na porę dnia. Duże lampy wykorzystajmy w przestronnych pomieszczeniach. W nieco mniejszych możemy wybrać proste lampy sufitowe w czarnym kolorze.