Jaka jest nowoczesna kuchnia?

Stylistyka nowoczesna – jakże trudno określić jej charakter, mając na uwadze różnorodność trendów, koncepcji artystycznych, wielość źródeł inspiracji. Widać to nie tylko na przykładzie wielkiej sztuki, w strefie artyzmu z najwyższej półki, ale też w codziennej przestrzeni. Na przykład tej kuchennej. Dzisiejsze aranżacje kuchenne prezentują się niezwykle różnorodnie i chyba właśnie tę różnorodność należy uznać za elementarną cechę stylistyki współczesnej. Kuchnia nowoczesna (podobnie jak sztuka) zaskakuje wielowymiarowością. Jedno jest pewne – nie może być nudna, jednostajna, oczywista (tak jak współczesne dzieło sztuki).

Minimalistyczne stylizacje kuchenne

Nowoczesność lubi prostotę, także w jej skrajnej formie. Stąd kuchnie, które uznaje się za nowoczesne, bardzo często przypominają wręcz wnętrza laboratoryjne czy nawet kosmiczne. Metaliczne segmenty kuchenne, pozbawione wszelkiej dekoracyjności, idealnie gładkie. Ukrywające doskonale wszelkie sprzęty i akcesoria kuchenne. Wchodząc do takiej kuchni, mamy niekiedy wrażenie, że się zgubiliśmy, że trafiliśmy do przyszłości. Panuje tutaj pewien chłód, przełamywany niekiedy poprzez dodatki w wyrazistym kolorze. To design, który kieruje nas ku przyszłości i jej estetyce, choć przecież czerpie z osiągnięć sztuki dwudziestowiecznej.

Eko stylizacje kuchenne

Ale nowoczesność to także zwrot ku naturze, ku nostalgicznym światom rustykalnym, ku temu, co wywodzi się z przyrody. To stylizacje kuchenne w duchu eko. Wyraz mody na powrót do korzeni. Do form i materiałów, które znane są od wieków, jak lite drewno i meble drewniane. Stąd kuchnia nowoczesna to także świetne miejsce do ustawienia szafek, stołów, krzeseł, zrobionych z drewna. Eksponujących naturalną strukturę drewna.