Kuchnia inspirowana stylem angielskim i rustykalnym

 

Wśród licznych propozycji na aranżację kuchni styl angielski i rustykalny jest chętnie wykorzystywany w odświeżonej wersji. Topowi producenci proponują nam stylizowane meble z nowoczesnymi akcesoriami, które znacząco wpłyną na funkcjonalność pomieszczenia. Jak stworzyć w naszym mieszkaniu przytulną kuchnię tego typu?

Kuchnia rustykalna – znajdź odpowiednie meble

Decydując się na kuchnie rustykalne w nowoczesnym wydaniu przede wszystkim warto poznać cechy tego rodzaju kuchni. Fronty zdobione frezami, przeszklone witryny ze szprosami oraz zastosowanie chromowanych elementów. Dodatkowo w kuchniach tego typu dawniej wykorzystywane były motywy roślinne na kaflach ściennych, dzisiaj zdecydowanie królują gładkie powierzchnie. Kuchnia rustykalna może być utrzymana w kolorze złamanej bieli, nie brak jednak kolekcji meblowych w mocniejszych barwach, np. granacie czy stonowanej, butelkowej zieleni. Każda z tych opcji to ciekawe rozwiązanie, które możemy dodatkowo wzbogacić o eleganckie dodatki. Kuchnie rustykalne uzupełniane są o klasyczne uchwyty w kształcie gałek, wewnątrz jednak możemy wybrać systemy z podnośnikami gazowymi – to rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim przy szafkach podsufitowych. W kolekcjach nie brak również mebli stylizowanych pod zabudowę sprzętów AGD.

kuchnia w stylu rustykalnym – wybierz rośliny!

Kuchnia w stylu rustykalnym to przede wszystkim motywy roślinne i kwiatowe – nie tylko te sztuczne i w formie dekorów na kafelkach. Nie bójmy się w naszych rustykalnych kuchniach wykorzystywać rośliny ozdobne i jadalne – nadadzą one uroku i sprawią, że pomieszczenie stanie się jeszcze piękniejsze. Poza ziołami, które możemy hodować na parapecie, warto wybrać rośliny dopasowane do rodzaju wnętrza. W pomieszczeniach o ekspozycji południowej doskonale sprawdzą się palmy oraz strelicje czy alokazje. W kuchniach nieco ciemniejszych możemy wykorzystać różnorodne odmiany fikusów, które poradzą sobie przy mniejszej ilości światła, podobnie będzie z bluszczem czy paprociami.