Kuchnia, której brud się nie ima!

Jaka jest kuchnia naszych marzeń? Przede wszystkim, funkcjonalna, czysta i zadbana. Zaprojektowanie kuchni nie jest dzisiaj wielkim wyzwaniem, gdyż producenci oferują nam wiele interesujących mebli i rozwiązań. Problemem może być dobranie materiałów, które oprą się zabrudzeniom i wnikaniu pary wodnej. Na co zwracać uwagę podczas szukania idealnych mebli do kuchni.

Meble odporne na warunki panujące w kuchni

Zdecydowana większość mebli kuchennych tworzona jest na wymiar z płyt meblowych. W ich wnętrzu znajdują się sprasowane elementy drewniane, korek. Płyta taka może mieć różnorodną grubość – finalnie to klient wybiera jej parametry. Płyty meblowe dają wiele możliwości aranżacji, można je dowolnie przycinać i tworzyć fantazyjne kształty. Istotne do zabezpieczenia wnętrza płyty są laminaty – te pokrywają płytę z zewnątrz. Struktura laminatu jest nieporowata – oznacza to, że do jej wnętrza nie będzie wnikał brud czy odpryskujący tłuszcz. To dobre rozwiązanie, gdyż strukturę takiego mebla można czyścić poprzez przecieranie do ścierkami zamoczonymi w detergentach, bez szkody dla samego mebla.
Wybór laminatów jest niezwykle szeroki – to szansa dla nas, aby stworzyć kuchnię w kolorach o jakich marzymy. Warto także pamiętać, że laminaty mają różnorodną powierzchnię: mogą być lśniące, matowe, satynowe. W przypadku niewielkich pomieszczeń zaleca się stosowanie powierzchni lśniących, aby odbijały one światło i optycznie powiększały kuchnię.

Płytki i panele

Jak zabezpieczyć ściany i podłogi kuchni, aby jak najdłużej zachowały czystość i elegancję? Dzisiaj modnym i skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie płytek na ścianach, szczególnie w obrębie blatu roboczego czy też kuchenki. Dzięki temu nawet odpryskujące tłuszcze nie będą problemem – zetrzemy je przy pomocy mokrej ściereczki.