Kuchnia na wymiar czy w zabudowie?

Przygotowując się do generalnego remontu kuchni czy też jej nowej aranżacji stajemy zazwyczaj przed bardzo istotnym pytaniem: czy nasza kuchnia ma być zabudowana czy też tworzona na wymiar? Zwolenników każdej z opcji jest tylu samo, warto więc podkreślić zalety jednego i drugiego zagadnienia. Jaką kuchnię wybrać, aby cieszyć się funkcjonalnością?

Kuchnie na wymiar – zalety i wady

Kuchnie na wymiar to jedne z najchętniej wybieranych rodzajów mebli do kuchni – tworzone są one z desek meblowych o różnorodnej grubości. Wierzch płyt pokrywają różnorodne laminaty – mogą być one matowe, lśniące, satynowe – możliwości jest naprawdę dużo. Kuchnia na wymiar doskonale sprawdzają się przede wszystkim w pomieszczeniach małych i średnich, jak i miejsca, gdzie istnieją problematyczne elementy, np. skosy czy wnęki. Dzięki odpowiedniemu rozłożeniu elementów możliwe jest jak najlepsze wykorzystanie powierzchni i pełna funkcjonalność kuchni.

Jak kształtują się ceny kuchni na wymiar? Zazwyczaj są one liczone od metra bieżącego. W kolekcjach kuchni na wymiar możemy znaleźć różnorodne elementy, gotowe do instalacji. Kuchnie na wymiar w porównaniu z kuchniami do zabudowy są tańsze.

Kuchnie w zabudowie – idealne do dużych pomieszczeń

Kuchnie zabudowane to nic innego jak kuchnia tworząca zwartą płytę, w której zajdziemy nie tylko ukryte szafki, ale również sprzęty AGD, takie jak piecyk. Zabudowa kuchni to idealne rozwiązanie, kiedy szukamy nowoczesnego designu a do dyspozycji mamy wiele miejsca. Tworzenie kuchni zabudowanej wymaga precyzji i określenia naszych potrzeb – później ciężko będzie cokolwiek w takiej kuchni zmienić. Nowoczesne kuchnie pod zabudowę z pewnością nadadzą pomieszczeniu elegancji. Musimy w ich przypadku jednak liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami.