Kuchnia – o czym pamiętać wybierając meble?

Zaaranżowanie ciekawej kuchni w naszych domach czy mieszkaniach jeszcze nigdy nie było tak proste jak teraz: do dyspozycji mamy nie tylko niezliczona ilość interesujących kompletów meblowych, ale też pomoc w formie dekoratorów i architektów wnętrz. O czym pamiętać wybierając konkretny komplet meblowy? Na co zwracać szczególną uwagę?

Kuchnia w danym stylu

Zdecydowana większość z nas ma pewne wyobrażenia odnośnie naszej kuchni – jedni pragną nowoczesnego designu, inni kuchni wzorowanej na klasycznych wzorcach. Projektanci często podsuwają nam gotowe rozwiązania: kolekcje w stylu prowansalskim, angielskim, New Hampton, kuchnie industrialne i loftowe – możliwości jest naprawdę wiele. Decydując się na taka kuchnię wystarczy odpowiednio zagrać dodatkami, aby stworzyć piękne i funkcjonalne wnętrze!

Innowacje mogą nas kosztować!

Koszt mebli do kuchni uzależniony jest od kilku czynników: przede wszystkim są to materiały oraz rodzaj wykończenia. W przypadku tego drugiego widać, że lśniące i gładkie powierzchnie są droższe od tych matowych i klasycznych. Innym czynnikiem warunkującym cenę mebli kuchennych jest wielkośc zabudowy oraz rodzaj wybranych systemów. Dopiero w sklepie przekonujemy się, że konkretne szafki czy rozwiązania są droższe od innych – tak jest w przypadku mebli z cichym domykiem czy bezuchwytowych, jak również kiedy mowa o szafkach z pneumatycznie podnoszonymi drzwiczkami. Dużym zainteresowaniem cieszą się szuflady i kosze cargo – one również mogą podnieść finalną cenę kompletu meblowego.

Co powinno być dla nas ważne podczas wyboru mebli kuchennych? Z pewnością tworzywa – materiały wierzchnie powinny być nieporowate, przez co nie będą one chłonąc brudu i wilgoci. Czyszczenie takich powierzchni nie sprawi nam problemu.