Kuchnia pełna kolorów

Jednokolorowe kuchnie w minimalistycznym stylu odchodzą do lamusa. Dzisiaj kuchnia ma być przestrzenią funkcjonalną i dopasowaną do naszych potrzeb. Ma to być także miejsce, gdzie my sami i nasi bliscy czujemy się dobrze i komfortowo. Warto wyjść z utartych przez kilka lat schematów i zdecydować się na kuchnię pełną kolorów. Jakie meble i elementy wybrać?

Funkcjonalne meble kuchenne

Meble kuchenne powinny być przede wszystkim funkcjonalne – poza wyborem koloru i faktury wierzchu płyt musimy myśleć o tym, jak najlepiej wykorzystać pomieszczenie. Dzisiaj zdecydowana większość kuchni tworzona jest na wymiar, istnieje więc sporo możliwości i kombinacji, aby wykorzysta np. wnęki czy problematyczne skosy. Meble kuchenne tworzone są z płyt, których wnętrze wypełniają elementy drewniane. Ich wierzch zabezpieczany jest laminatami o nieporowatej strukturze. Dzisiaj laminaty mogą być po prostu gładką, nieporowatą powierzchnią, ale mogą również doskonale imitować powierzchnię drewna.

Postaw na dodatki!

Aby przełamać jednolity kolor mebli warto postawić na interesujące dodatki i desenie. Najprostszym rozwiązaniem jest wybranie takich podłóg, kafli ściennych czy tapet, aby faktycznie uzupełniały wybrane przez nas meble. W ostatnich miesiącach olbrzymim zainteresowaniem cieszą się kafle patchworkowe, inspirowane orientalną stylistyką. Takie kafle na ścianie z pewnością sprawią, że kuchnia stanie się bardziej radosna, ciekawsza i bardziej intersująca.

Zadbaj o oświetlenie

Aby w kuchni móc wygodnie gotować, ale również spędzać czas przy filiżance kawy czy książce warto wybrać odpowiednie oświetlenie. W kuchniach najlepiej sprawdzają się rozwiązania punktowe, pozwalające na równomierne oświetlenie całego pomieszczenia. Możemy także wybrać oświetlenie nad blatem roboczym.