Kuchnia w stylistyce glamour!

Jak stworzyć niebanalną kuchnię, która nie tylko pozwoli na realizowanie kulinarnych wyzwań, ale też sprawi, że wnętrze to będzie cieszyć oczy? Wśród licznych propozycji na oryginalne wnętrza warto zwrócić uwagę na stylistkę glamour. Tak zaprojektowana kuchnia z pewnością wyróżniać się będzie na tle innych pomieszczeń!

Jak wygląda kuchnia glamour?

Kuchnie glamour olśniewają elegancją, dodatkami oraz ciekawą aranżacją. Nie ma znaczenia, czy dysponujemy klasycznym pomieszczeniem czy aneksem – bez trudu wykreujemy strefę glamour! podstawą są kolory: kuchnie glamour zaaranżujemy w bieli, kolorze kremowym lub też w ciekawym odcieniu pudrowego różu. Takie meble będą doskonałym tłem dla wybranych dodatków. Szukając idealnych mebli, wybierzmy kolekcję, w której nie brak zarówno klasycznych elementów (szafki dolne, górne, regały, kosze cargo), jak i elementów pod zabudowę. W ten sposób uda się stworzyć zwartą bryłę meblową. Meble powinny być wykonane z trwałych materiałów, np. płyt meblowych laminowanych. Dzięki zastosowaniu laminatów płyty nie będą narażone na bezpośredni kontakt z wodą, parą wodną czy zabrudzeniami. Chcąc zachować nowoczesny charakter wnętrza, zamiast klasycznych uchwytów wybierzmy systemy push to open. Oryginalnym rozwiązaniem będą też przeszklenia, które odciążą kuchnię wizualnie.

Dodatki w kuchni glamour

Chcąc osiągnąć oryginalny efekt kuchni glamour, warto postawić na nieoczywiste dodatki. Podstawą będą ciekawe lampy, które nie tylko zapewnią oświetlenie, ale też dodadzą estetyki. Dobrym pomysłem może być wykorzystanie kuchennej wyspy, której blat wykonany będzie z jasnego kamienia lub jego imitacji. Taką wyspę uzupełnijmy eleganckimi, stylizowanymi hokerami. Warto poszukać też stylizowanych sprzętów AGD, takich jak tostery czy opiekacze.