Kuchnia w stylu francuskim – jakie rozwiązania wybrać?

Eleganckie kuchnie w stylu francuskim czy prowansalskim nie wychodzą z mody. Piękny design oraz wysoka funkcjonalność idą tu w parze, a ciekawe wzornictwo sprawia, że kuchnia staje się jednym z naszych ulubionych miejsc w domu. Czy stworzenie kuchni w stylu francuskim jest trudne? Zdecydowanie nie – pomogą nam w tym topowi producenci mebli kuchennych!

Eleganckie meble kuchenne w stylu francuskim

Czym charakteryzuje się styl francuski czy prowansalski? Przede wszystkim warto wspomnieć o kolorystyce – meble w tym stylu utrzymane są w kolorze bieli, ale również subtelnego beżu. Wiele osób decyduje się też na meble z dekorami imitującymi naturalne drewno. Elementami, które zwracają uwagę, są przede wszystkim frezy, które nadają bryłom oryginalnego wyglądu. Istotne są również przeszklenia ze szprosami, które sprawiają, że kuchnia nabiera nieco rustykalnego wyglądu. Meble kuchenne w stylu francuskim powinny być również wysoce funkcjonalne: projektanci proponują nam liczne szafki i półki, regały, szafki cargo, ale też meble pod zabudowę. Kuchnia francuska ma być elegancka, funkcjonalna i przytulna, aby przebywanie w niej było wyłącznie przyjemnością.

O czym pamiętać wybierając meble kuchenne?

Decydując się na meble kuchenne w stylu francuskim nie zapominajmy, ze wygląd to nie wszystko. Meble powinny być przede wszystkim odporne na ścieranie, wnikanie brudu czy tłustych osadów, proste w czyszczeniu. Producenci mebli kuchennych proponują nam dzisiaj komplety tworzone z płyt meblowych i płyt laminowanych, które zabezpieczone są przed odkształcaniem, wnikaniem brudu, łamaniem czy koślawieniem. Płyty meblowe to dzisiaj rozwiązanie najchętniej stosowane – dzięki niemu meble posiadają świetny stosunek jakości do ceny.