Kuchnia w stylu Hampton

Wśród licznych propozycji na interesujące aranżacje kuchni styl Hampton jest coraz częściej wykorzystywany w polskich domach. Stylistyka Hampton to propozycja dla kuchni średnich i dużych – zastosowanie konkretnych elementów wymaga większej przestrzeni. Zaaranżowana w stylu Hampton kuchnia z pewnością okaże się funkcjonalna – znajdziemy w niej dość miejsc do chowania niezbędnego wyposażenia. Co jednak najważniejsze: styl ten przyciąga wzrok i sprawia, że kuchnia jest jednocześnie przytulna i elegancja.

Kolory i desenie w kuchni Hampton

Kuchnia w stylu Hampton to przede wszystkim biel, którą łączyć będziemy z kolorem srebrnym (lub ze stalą). Wiele osób decyduje się także na wykorzystanie motywu jasnego kamienia czy szlachetnego marmuru. W kuchniach takich możemy również wykorzystać nieco koloru beżowego czy nawet błękitnego.

Meble – jakie powinny być?

Meble to kluczowa sprawa w stylu Hampton – liczne przeszklenia i frezy to cechy charakterystyczne tego typu stylizacji. Szuflady i szafki powinny mieć solidne, wygodne uchwyty, najlepiej wykonane z metalu. Cechą charakterystyczną jest również zastosowanie wyspy – ten element sprawi, że kuchnia stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna. Wyspa może stać się miejscem do spożywania posiłków lub też być dodatkową przestrzenią roboczą. Istotne jest, aby jej wnętrze wypełnić szafkami i szufladami, aby stanowiła dodatkowe miejsce do przechowywania. Przy wyspie możemy ustawić drewniane hokery z tapicerowanymi siedziskami i oparciami.

Dodatki w kuchni w stylu Hampton

Każdy dodatek w kuchni powinien mieć swoje zastosowanie – dotyczy to również tego stylu. Szukając oświetlenia w kuchni wybierzmy proste lampy o srebrnym, białym lub czarnym kolorze, które pozwolą na równomierne oświetlenie pomieszczenia. Zamiast prostych baterii w kranach wykorzystajmy produkty w stylu retro czy industrialnym.