Kuchnia w wiejskim stylu

Parapet ginący w zaroślach świeżych ziół, babcia krzątająca się po jadalni i zapach ciasta drożdżowego piekącego się w piekarniku…

Twoja kuchnia może codziennie przywoływać wspomnienia z dzieciństwa.

Nowoczesne firmy meblarskie mogą paradoksalnie odtworzyć w Twojej kuchni sielski zakątek, który codziennie będzie zachwycał Ciebie i wszystkich domowników. Jak stworzyć kuchnię w rustykalnym stylu?

Materiały i meble

Nieodłącznym elementem kuchni zaprojektowanej w wiejskiej stylistyce są materiały. Nie znajdziemy tutaj płyt meblowych o niemal lustrzanym połysku ani sterylnej bieli. Ma być naturalnie i swojsko! W kuchni rodem z zacisznej wsi dominować będą meble kuchenne z litego drewna albo modele oklejone naturalnym fornirem o wyraźnie rysującej się strukturze drewna. Kamienne blaty kuchenne będą nie tylko pięknie i elegancko się prezentować, ale również będą trwałe i odporne na zarysowania i uszkodzenia. Na podłodze doskonale sprawdzi się drewniany parkiet albo przecierane panele stylizowane na przestarzałe.
Jeśli metraż pomieszczenia na to pozwala, warto w sercu kuchni umieścić solidny stół z litego drewna. Duży blat powinien stanowić gwarne centrum życia rodzinnego i zapraszać do wspólnych, długich wieczorów przy rozpływających się w ustach potrawach.

Dekoracje

Sielski charakter kuchni w dużej mierze tworzą detale. Ręcznie malowana porcelana ustawiona za szklaną witrynką, koronkowe obrusy i wyszywane serwetki na stole to obowiązkowe elementy, których nie może zabraknąć w wiejskim wnętrzu. W kuchni rustykalnej ważne miejsce zajmuje okno, które powinno zostać wyeksponowane. Zamiast ciężkich firanek, zdecydowanie lepiej sprawdzą się białe zazdroski. Świeży tymianek, rozmaryn, mięta i bazylia ustawione na parapecie będą nie tylko miłym dla oka akcentem, ale również staną się zdrowym i ekologicznym dodatkiem do sałatek czy kanapek!