Kuchnia z salonem – jak rozwiązać ten problem?

Kuchnie z salonem to względnie nowa propozycja, królująca przede wszystkim w nowym budownictwie i mieszkaniach na rynku pierwotnym. Dzięki takiemu rozkładowi możliwe jest optyczne powiększenie przestrzeni mieszkania, jak również zwiększenie jego funkcjonalności. Rozwiązanie to sprzyja lepszej komunikacji. Jak zaplanować takie pomieszczenie, aby zyskać jak najwięcej jego atutów?

Aranżowanie kuchni z salonem

Podstawą w aranżowaniu jest oczywiście znalezienie odpowiednich mebli kuchennych – te znajdziemy u producentów i w sklepach meblowych. Oferowanych rozwiązań jest wiele: możemy samodzielnie wybrać elementy do naszej kuchni z salonem lub też skorzystać z gotowej opcji, która najczęściej składa się z 7-8 elementów, ma odgórnie ustaloną cenę i sprawdza się w małych aneksach kuchennych. W kolekcjach bez trudy znajdziemy również elementy odpowiednie pod zabudowę – oznacza to, że bryła kuchni będzie spójna, a lodówkę czy zmywarkę bez trudu ukryjemy.

Siłą naszej kuchni w salonie będą odpowiednie dodatki i tekstury. Mając do dyspozycji niewiele miejsca musimy starać się urozmaicić przestrzeń w sposób ciekawy, ale i funkcjonalny. Na szczęście dzisiaj znajdziemy w sklepach wiele interesujących produktów, które nie tylko umożliwią wygodne gotowanie czy przygotowywanie potraw, ale też staną się ciekawym detalem.

Czy w kuchni z salonem zmieści się niewielki stolik jadalny?

Zdecydowanie tak – wystarczy znaleźć odpowiedni model odpowiadający naszym oczekiwaniom! Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się stoliki o okrągłym blacie w zestawieniu z dwoma wygodnymi fotelami. Takie połączenie nie zajmie wiele miejsca i może wspaniale prezentować się, jeśli dopasujemy elementy kolorystycznie. Na ile to możliwe warto ustawić stolik i krzesełka blisko okna.