Kuchnie tworzone na wymiar – czy to dobre rozwiązanie?

Przygotowując się do zaprojektowania własnej kuchni coraz więcej osób decyduje się na meble na wymiar. W przeciwieństwie do mebli modułowych są one świetnym rozwiązaniem do przestrzeni o nietuzinkowych czy problematycznych wymiarach. Meble na wymiar pozwolą nam na wykorzystanie potencjały tkwiącego w kuchniach blokowych czy tez kuchniach z wnękami i skosami. Co warto wiedzieć o kuchniach na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar – dlaczego to się opłaca?

Meble kuchenne na wymiar to propozycja przede wszystkim do wnętrz, gdzie każdy metra jest na wagę złota. Dzięki zastosowaniu konkretnego projektu możliwe jest wykorzystanie potencjału kuchni każdego zakamarka, aby pomieszczenie to było funkcjonalne, ale jednocześnie estetyczne. Architekci projektujący kuchnie na wymiar biorą pod uwagę nie tylko samo pomieszczenie, ale i potrzeby i oczekiwania klienta. W ten sposób możliwe jest zaprojektowanie np. dopasowanego ciągu technologicznego w kuchni czy też stworzenie dodatkowych miejsc do przechowywania, np. butelek wody czy wina.

Meble tworzone na wymiar wykonywane są z płyt meblowych i płyt laminowanych. Dzięki zastosowaniu tych tworzyw możemy być pewni, że nasze meble będą trwałe i nawet po wielu latach użytkowania nie będą się odkształcać. Wierzch płyty laminowanej posiada nieporowatą strukturę, przez co jego czyszczenie nie sprawia problemów, a brud nie wnika do wnętrza struktury.

Meble z własnym charakterem!

Czy wiesz, że wybierając meble na wymiar możemy nadać im indywidualnego charakteru? Wystarczy zmienić rodzaj uchwytów, aby pomieszczenie stało się wizualnie ciekawsze. Elementem dodatkowym mogą być rzeźbione stojaki na wino lub też dodatkowe półki na których znajdzie się dość miejsca na książki kucharskie czy zdobione filiżanki do kawy.